Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza

Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza fot. EFECREATA.COM / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Samuel Umtiti udzielił obszernego wywiadu „Mundo Deportivo” i zapewnił w nim między innymi o swojej gotowości do wypełnienia obowiązującego kontraktu z Barceloną.

„Duma Katalonii” obiecywała sobie wiele po sprowadzeniu francuskiego defensora z Olympique'u Lyon w lipcu 2016 roku. Początkowo reprezentant „Trójkolorowych” spełniał pokładane w nim oczekiwania.

Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w 2018 roku, kiedy to blisko 28-letni piłkarz zaczął zmagać się z problemem z kolanem.

Środkowy obrońca zdecydował się na zachowawcze leczenie, aby móc wziąć udział w turnieju i przyczynić się do wywalczenia tytułu przez Francję. Samuel Umtiti okupił to poważniejszymi kłopotami, ale mimo to wielokrotnie odmówił poddania się operacji i przez to wypadał z coraz większą częstotliwością z orbity zainteresowania szkoleniowca Barcelony.

Zaistniały obrót spraw skłonił ekipę z Camp Nou do wyrażenia gotowości do przedwczesnego zakończenia współpracy z defensorem, ale ten sukcesywnie odmawiał opuszczenia klubu i teraz w wywiadzie udzielonym „Mundo Deportivo” przyznał między innymi, że nie zmaga się już z żadnymi urazami i znajduje się w najlepszej formie fizycznej od momentu przyjścia do „Dumy Katalonii”.

- Miałem ciężkie chwile z powodu kontuzji, ale teraz, gdy czuję się dobrze fizycznie, to jestem szczęśliwy. Naturalnie chciałbym grać jak wszyscy inni zawodnicy i pomóc drużynie, ale na razie muszę tylko ciężko trenować. Trener podejmuje decyzję o tym, kto gra i muszę ją zaakceptować. Jeśli na mnie nie stawia, to oznacza, że muszę trenować więcej niż inni i pokazać mu, że prezentuje odpowiedni poziom - stwierdził Samuel Umtiti i zapewnił, że nie zamierza w najbliższym czasie zmieniać otoczenia.

- Jest nas sześciu środkowych obrońców i wiedziałem, że będzie mi trudno wywalczyć miejsce w składzie. Jestem jednak takim typem, który jak sobie coś ułoży w głowie, to stara się to wykonać oraz udowodnić. Nie widzę siebie grającego w innym klubie. W tej chwili mam przed sobą bardzo jasny cel. Chcę pokazać, że prezentuje odpowiedni poziom do tego, aby grać tutaj. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest zaliczenie powrotu i pokazanie wszystkim, że z Samu jest wszystko w porządku - zapewnił Francuz związany z ekipą z Camp Nou do 30 czerwca 2023 roku.

- To jest mój klub, kocham ten klub. Chcę tutaj odnosić sukcesy, grać, wygrywać z kolegami i z drużyną. Widzę siebie w tym miejscu i czekam na ten moment powrotu. Muszę ciągle trenować, pracować i pokazywać, że zasługuję na to - dodał 28-latek, który pomimo wielu problemów nie narzekał na brak zainteresowania ze strony innych zespołów w poprzednich miesiącach.

Defensor odniósł się też między innymi do sytuacji z Pucharu Gampera, kiedy to został wygwizdany przez sympatyków Barcelony.

- Nigdy nie sądziłem, że może mi się to przydarzyć w tym zespole, ponieważ go kocham. Robię co w mojej mocy, żeby wszystko było w porządku. Miałem ciężkie chwile z powodu kontuzji, ale w końcu wykonuję swoją pracę i to jest dla mnie najważniejsze. Ciężko pracuję i trenuję, a ludzie o tym nie wiedzą. Co bym im powiedział? Że nic mi nie jest oraz to, że najważniejszą rzeczą jest klub i pomaganie zawodnikom. Trzeba pomagać wszystkim. Gwizdanie jest bezużyteczne. Oddam wszystko dla tej drużyny, tak jak starałem się to robić od pierwszego dnia - powiedział Umtiti.

Francuz nie pojawił się w tym sezonie jeszcze ani razu na boisku w koszulce „Dumy Katalonii”, ale ostatnio regularnie zasiada na ławce rezerwowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy