Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba

Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba fot. FotoPyK
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

W poniedziałek, w tle politycznych ekscesów związanych z reprezentacją Polski, obserwowaliśmy rywalizacje Japonii z Chorwacją oraz Brazylii z Koreą Południową.

Japonia - Chorwacja 1-1 (1-3 w konkursie rzutów karnych)

Niewiele brakowało, by doszło do pierwszej niespodzianki fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. Japończycy dzielnie stawili czoła wicemistrzom świata, zresztą podobnie jak wcześniej Niemcom i Hiszpanom, jednak w kluczowym dla tego spotkania momencie, czyli konkursie rzutów karnych, okazali się zupełnie bezbronni.

Tym samym na absolutnego bohatera wyrósł Dominik Livaković, bramkarz reprezentacji Chorwacji, broniąc aż trzy jedenastki.

PIŁKARZ MECZU: Dominik Livaković (Chorwacja)

***

Brazylia - Korea Południowa 4-0

Samba, nie piłka. Niesamowity występ Brazylijczyków, którzy tańczyli podczas akcji i tańczyli po kolejnych zdobytych golach. Powrót Neymara niewątpliwie wpłynął na morale całego zespołu, który wspiął się na być może nieosiągalny dla nikogo w Katarze poziom. Pytanie tylko - czy nie za wcześnie? Koreańczykom można było tylko współczuć, bo nie mogli nawiązać rywalizacji przy tym poziomie koncentracji i spójności drużyny rywali.

Ale mimo wszystko, Korea Południowa walczyła na tyle, na ile mogła. Soczyste uderzenie Seung-Ho Paika przeciął jeszcze jeden z jego kolegów i Azjaci mogli się nawet cieszyć z honorowej bramki.

Nie była to jednak nawet najładniejsza bramka tego meczu. Richarlison strzelił pierwszego gola-kandydata do trafienia całego mundialu przeciwko Serbii, teraz dołożył rywala dla niego - tyle że już nie uderzenie było tu najpiękniejsze, a cała akcja, którą trudno byłoby powtórzyć na konsoli. Czysta magia brazylijskiej piłki.

Tite w ostatnich minutach meczu zajął się dalszą budową atmosfery, dając choćby szansę debiutu na mundialu trzeciemu bramkarzowi, Wevertonowi.

PIŁKARZ MECZU: Vinícius Júnior (Brazylia)

***

Mecz Chorwacja - Brazylia już 9 grudnia o 16:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy