San Siro zostanie zburzone. Dwa projekty nowego stadionu [FOTO]

San Siro zostanie zburzone. Dwa projekty nowego stadionu [FOTO] fot. App71296 | Wikipedia
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Reuters

Organy administracyjne państwa włoskiego uznały zgodnie, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wyburzyć San Siro. Na jego miejscu postawiony zostanie nowy stadion.

Jakiś czas temu oba mediolańskie kluby, a więc AC Milan oraz Inter Mediolan zgłosiły się z prośbą i pozwolenie na budowę nowego stadionu. Aby jednak tak się stało, najpierw wyburzone musi zostać San Siro.

Do wczoraj władze wstrzymywały się z decyzją, jednak w piątek poinformowano, że nikt z rządzących w kraju nie widzi przeciwwskazań, by budowla nazywana przez wielu mekką włoskiej piłki została postawiona od nowa.

Obiekt, który wkrótce zostanie wybudowany, ma kosztować 1,2 miliarda euro. Sam stadion będzie częścią kompleksu handlowo-sportowego, dostępnego dla ludzi przez 365 dni. Inwestycja powinna przełożyć się na co najmniej tysiąc nowych miejsc pracy.

San Siro postawiono w latach 20. minionego wieku. Ostatnia przebudowa miała miejsce w 1990 roku. Na tym obiekcie odbywały się wielkie wydarzenia sportowe na czele z meczami Mistrzostw Świata oraz finałami Ligi Mistrzów.


Projekt 1 Fot. AC Milan | Inter Mediolan


Projekt 2 | Fot. AC Milan | Inter Mediolan

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy