Sarri nie musi martwić się zwolnieniem z Chelsea. Jest na liście giganta

Sarri nie musi martwić się zwolnieniem z Chelsea. Jest na liście giganta fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Alfredo Pedulla

Jak podaje Alfredo Pedullà, Maurizio Sarri jest wśród trenerów, których zatrudnienie rozważają władze Juventusu.

W piątek działacze mistrza Włoch poinformowali o rozstaniu z Massimiliano Allegrim, który doprowadził drużynę z Turynu do pięciu mistrzostw i czterech pucharów kraju. Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą 51-latka. Jedną z możliwości jest jednak zatrudnienie przez Juventus Sarriego.

Pedullà pisze to, co wcześniej podawały już inne włoskie media, a mianowicie, że 60-latek może zostać zwolniony z Chelsea nawet w przypadku triumfu w Lidze Europy (finał z Arsenalem 29 maja). Zdaniem dziennikarza szanse na rozstanie obu stron po zakończeniu sezonu wynoszą obecnie ponad 70 procent.

Jeśli chodzi o innych topowych szkoleniowców łączonych kiedyś i teraz z Juventusem, Pep Guardiola (Manchester City) oraz Jürgen Klopp (Liverpool) raczej nie opuszczą w najbliższym czasie swoich klubów. Podobnie jest z Mauricio Pochettino (Tottenham), choć w tym przypadku sprawa nie jest tak jednoznaczna. Mimo wszystko, o wiele łatwiej będzie jednak zatrudnić Juventusowi Sarriego.

Włoch, którym interesują się również Roma i Milan, w przeszłości prowadził wiele rodzimych zespołów. Bezpośrednio przed podjęciem pracy w Chelsea był odpowiedzialny za wyniki Napoli, które dwukrotnie doprowadził do wicemistrzostwa kraju.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy