Schalke 04 ma nowego sponsora w miejsce Gazpromu [OFICJALNIE]

Schalke 04 ma nowego sponsora w miejsce Gazpromu [OFICJALNIE] fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Schalke 04

Schalke 04 poinformowało, że jego nowym partnerem została firma Vivawest. Jej logo znajdzie się na koszulkach niemieckiego zespołu.

Władze Schalke bardzo szybko zareagowały na atak Rosji na Ukrainę, decydując się na usunięcie z koszulek swojej drużyny logo Gazpromu. Niedługo później potwierdzono, że umowa sponsorska z rosyjskim koncernem gazowym została rozwiązana. Kontrakt gwarantował S04 około 10 milionów euro rocznie.

W sobotę wyjaśniło się, że nowym sponsorem Schalke, którego logo znajdzie się na trykotach, będzie Vivawest.

Jest to jedna z wiodących firm mieszkaniowych w Nadrenii Północnej-Westfalii. Vivawest zarządza prawie 120 tysiącami mieszkań w około 100 gminach nad Renem i Ruhrą, zapewniając lokum dla blisko 300 tysięcy osób. Korzenie firmy sięgają prawie 100 lat, kiedy nad Renem i Zagłębiem Ruhry budowano duże osiedla górnicze. Obecnie firma i jej pokrewne spółki świadczą usługi w branży mieszkaniowej, zapewniając bezpieczeństwo i jakość życia - od zarządzania terenami zielonymi po usługi handlowe, a także świadczenie usług multimedialnych, pomiarowych i rozliczeniowych.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Vivawest za wsparcie w trudnym czasie. Po zakończeniu naszej współpracy z Gazpromem w zeszłym tygodniu udało nam się szybko przeprowadzić niezbędne zmiany w Schalke. Rozmowy z Vivawest były naznaczone wspólnym uznaniem i szacunkiem. To partnerstwo oznacza początek nowej ery w Schalke - powiedział dyrektor generalny klubu Bernd Schröder.

Schalke zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli 2. Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy