Schalke 04 na dobrej drodze do wyjścia z finansowego kryzysu

Schalke 04 na dobrej drodze do wyjścia z finansowego kryzysu fot. taranchic / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Schalke 04

Schalke opublikowało we wtorek oficjalny komunikat, w którym informuje o zmniejszeniu zobowiązania finansowego o 33 miliony euro. Członek zarządu Christina Rühl-Hamers zapewnia, że niemiecki klub jest na dobrej drodze do zażegnania kryzysu.

Opublikowane we wtorek sprawozdanie finansowe za rok 2021 sprawia, że kibice Schalke mogą patrzeć w przyszłość z optymizmem. Udało się bowiem zmniejszyć zobowiązania finansowe z 217 milionów euro do 183,5 milionów euro, co daje blisko 33 miliony euro.

Władze klubu dokonały tego pomimo obaw dotyczących spadku z Bundesligi. Schalke zrestrukturyzowało wówczas zespół, zmniejszając przy tym budżet na zawodników z 80 milionów euro do 20 milionów euro, a obecna drużyna jest w stanie walczyć o powrót do elity jeszcze w tym sezonie.

Członek zarządu Christina Rühl-Hamers uważa, że kluczowe dla poprawy kondycji finansowej były odpowiednie działania przeprowadzone na rynku transferowym.

- W 2021 roku rynek transferowy nie funkcjonował przez dłuższy czas. Mimo to Peter Knäbel i Rouven Schröder zdołali zmniejszyć budżet z ponad 80 do 20 milionów euro, a jednocześnie stworzyć nowy, konkurencyjny zespół. Moim zdaniem kluczem do pokonania wyzwań finansowych była udana restrukturyzacja składu – zapewnia Rühl-Hamers.

Niespełna miesiąc temu Schalke musiało zmierzyć się ze sporym problemem, jakim była utrata głównego sponsora. Z uwagi na zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę zerwano współpracę z firmą Gazprom. Rühl-Hamers uspokaja i zaznacza, że nie ma to negatywnego wpływu na dalsze funkcjonowanie niemieckiego klubu.

- W najbliższym czasie skupiamy się na udanej emisji obligacji na rok 2022, która powinna wkrótce nastąpić. Ponadto dział finansowy prowadzi ścisłą współpracę z działem sportowym w celu wczesnego opracowania budżetu, a tym samym planowania składów na sezon 2022/2023, niezależnie od ligi.

- Kiedy patrzę na to, jak poradziliśmy sobie z wyzwaniami po spadku z ligi, ostatnio ze zmianą głównego sponsora w środku sezonu, to widzę przyszłość z optymizmem – twierdzi Rühl-Hamers.

Aktualnie Schalke zajmuje piątą lokatę w tabeli 2. Bundesligi, natomiast do miejsca gwarantującego awans traci cztery punkty.

Więcej na temat: Schalke 04 Gelsenkirchen Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy