Schalke 04 z piątym trenerem w tym sezonie [OFICJALNIE]

Schalke 04 z piątym trenerem w tym sezonie [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Schalke 04

Dimitrios Grammozis został nowym trenerem Schalke 04.

W weekend z posadą szkoleniowca Schalke pożegnał się Christian Gross, który piastował to stanowisko przez 63 dni. Niezadowolenia ze współpracy z nim nie kryli piłkarze niemieckiego zespołu. Dzisiaj wyjaśniło się, że następcą Grossa będzie Grammozis.

42-letni trener związał się z klubem z Zagłębia Ruhry kontraktem ważnym do 30 czerwca 2022 roku.

Grammozis przez wiele lat pracował w Bochum, prowadząc juniorów, drugą drużynę i asystując przy pierwszym zespole. Między 2019 a 2020 rokiem był z kolei odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez rywalizujące w 2. Bundeslidze Darmstadt. W dwóch sezonach drużyna zajmowała dziesiąte i piąte miejsce w tabeli.

Teraz przed Grammozisem nie lada wyzwanie. Schalke notuje fatalne rozgrywki i z dorobkiem dziewięciu punktów zamyka tabelę Bundesligi. Do bezpiecznej lokaty traci dziewięć „oczek”.

42-latek jest już piątym trenerem Schalke w tym sezonie. Wcześniej, oprócz Grossa, zespół prowadzili David Wagner, Manuel Baum i Huub Stevens.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy