Schalke sprowadzi Obasiego na stałe

Schalke sprowadzi Obasiego na stałe fot. Transfery.info
Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
Źródło: ESPN

Schalke 04 Gelsenkirchen po sezonie zdecyduje się na transfer definitywny aktualnie wypożyczonego z TSG 1899 Hoffenheim Chinedu Obasiego - potwierdził dyrektor sportowy klubu, Horst Heldt.

Nigeryjczyk występuje w klubie z Zagłębia Ruhry na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Hoffenheim. Schalke ma jednak możliwość sprowadzenia piłkarza do siebie na stałe i wiele wskazuje na to, że po sezonie z niej skorzysta.

25-letni skrzydłowy od stycznia zdołał przekonać do siebie szefostwo klubu z Veltins Arena. Chęć definitywnego zakupu Obasiego wyraził dyrektor sportowy Schalke, Horst Heldt.

- Chinedu w naszym klubie świetnie się rozwija, tak więc zdecydowaliśmy się na jego transfer definitywny. Jest naszym ważnym ogniwem w grze ofensywnej, stwarza zagrożenie zarówno na lewej, jak i prawej flance, w zależności gdzia akurat gra. Sporo sobie po nim obiecujemy w przyszłości - powiedział Heldt.

Obasi najprawdopodobniej podpisze z Schalke umowę do 2015 roku. Sam piłkarz również z entuzjazmem zapatruje się na swoją przyszłość na Veltins Arena.

- Nie mogę się doczekać wyzwań, jakie czekają mnie w Schalke. To naprawdę wielki klub, który zawsze będzie się liczył w walce o najwyższe cele - powiedział Nigeryjczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy