Schalke szykuje kolejny letni transfer

Schalke szykuje kolejny letni transfer fot.
Redakcja
Źródło: Bild

Według najnowszych doniesień „Bilda” Nicolai Müller znalazł się na celowniku Schalke 04 Gelsenkirchen.

Od momentu zatrudnienia w Schalke na stanowisku dyrektora sportowego Christiana Heidela, fani nie mogą narzekać na brak ciekawych ruchów transferowych. Były działacz 1.FSV Mainz 05 nie zdołał wprawdzie już nic zdziałać w sprawie wygasających kontraktów Leona Goretzki i Maxa Meyera a wcześniej Seada Kolašinaca, jednak robi wszystko, aby załatać dziury w składzie po odchodzących za darmo gwiazdach.

Klub z Zagłębia Ruhry zapewnił sobie już usługi Marka Utha z Hoffenheim, który dołączy do zespołu „Królewskoniebieskich” latem. Następnym celem ma być Nicolai Müller, którego Heidel doskonale zna z czasów pracy w Moguncji. Müller jest skrzydłowym, który może również grać w środku ataku. Niejednokrotnie pokazywał on na boiskach Bundesligi ogromną jakość i dwa razy wystąpił nawet w reprezentacji Niemiec. Śmiało powiedzieć można, że tylko pech i kontuzje sprawiły, że nie zaszedł w karierze dalej.

Müller jest zawodnikiem walczącego o utrzymanie HSV, jednak efekt tej walki ma niewielkie znaczenie w kontekście przyszłości 30-latka, bo jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu. Obecnie wychowanek Greuther Fürth leczy kontuzję, której nabawił się... celebrując bramkę zdobytą w ósmej minucie pierwszego meczu trwającego sezonu Bundesligi.


Autor: Michał Siwek

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy