Scott Sinclair: Transfer Messiego do Manchesteru City jest nieunikniony

Scott Sinclair: Transfer Messiego do Manchesteru City jest nieunikniony fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: talkSPORT

Były skrzydłowy Manchestery City, Scott Sinclair, udzielił wywiadu, w którym odniósł się do ewentualnego transferu Lionela Messiego na Etihad Stadium.

Umowa Argentyńczyka z FC Barceloną obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. W tej chwili nie widać przesłanek, ku temu, by miała zostać przedłużona. To powoduje, iż w mediach pojawia się coraz więcej plotek na temat jego przyszłości.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy mówiło się o tym, że urodzony w Rosario gracz miałby zmienić pracodawcę i trafić prawdopodobnie do Manchesteru City. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło.

W czwartek umowę z „The Citizens” przedłużył Pep Guardiola, co zdaniem byłego skrzydłowego tej ekipy, Scotta Sinclaira, jest praktycznie równoznaczne z tym że Messi wkrótce zawita na Etihad Stadium.

- Spójrzmy na Guardiolę. On może mieć właściwie każdego piłkarza, jakiego tylko chce. Zaraz nowy kontrakt podpisze Kevin de Bruyne. Myślę, że wkrótce przybędzie też Lionel Messi. Moim zdaniem to nieuniknione, skoro Pep podpisał kontrakt na kolejne dwa lata - twierdzi.

- Nie widzę tak naprawdę innej możliwości dla niego. Jest za młody i za dobry, żeby wracać do Ameryki Południowej. Nie wydaje mi się też, że jego agenci w ogóle rozważają taką opcję. Myślę, że wyląduje w Manchesterze City i nie mogę doczekać się momentu, w którym zostanie ogłoszony - dodaje.

Nowy kontrakt Pepa Guardioli z obecnym wicemistrzem Anglii ma natomiast obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy