Sebastián Driussi najpierw wykupił się z kontraktu, a teraz związał się z nowym klubem [OFICJALNIE]

Sebastián Driussi najpierw wykupił się z kontraktu, a teraz związał się z nowym klubem [OFICJALNIE] fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Austin FC

27 lipca Sebastián Driussi aktywował klauzulę wykupu w swoim kontrakcie, a teraz został ogłoszono nowym piłkarzem Austin FC.

Klub, który rozgrywa swój pierwszy sezon w strukturach Major League Soccer, podpisał dopiero trzeciego gracza jako „designated player”, czyli takiego którego nie obowiązuje budżet płacowy.

Po Cecilio Domínguezie i Tomásie Pochettino, do drużyny dołączył Sebastián Driussi. Nominalny lewoskrzydłowy jeszcze w połowie lipca wziął udział w meczu o Superpuchar Rosji, ale już 10 dni później Zenit Sankt Petersburg poinformował o skorzystaniu przez piłkarza z klauzuli wykupu. To kosztowało go około sześciu milionów euro.

Chociaż Austin FC, nabywca usług Argentyńczyka, zasłania się polityką klubową, nie informując o szczegółach całej operacji, wszystko wskazuje na to, że 25-latek pieniądze otrzymał właśnie od tego podmiotu.

Ośmiokrotny reprezentant „Albicelestes” przez ostatnie cztery lata rozegrał w barwach „Piterców” 138 spotkań, zdobył 24 bramki oraz zanotował 22 asysty. Teraz obrał kurs na Amerykę Północną, wzmacniając ekipę obecnie zamykającą stawkę Konferencji Zachodniej MLS.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy