Sebastian Szymański będzie operowany. „Ma dosyć duży problem zdrowotny”

Sebastian Szymański będzie operowany. „Ma dosyć duży problem zdrowotny” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mateusz Borek (Kanał Sportowy)

Sebastian Szymański podda się w najbliższym czasie zabiegowi i wypadnie na dłuższy czas z kadry Dynama Moskwa - poinformował Mateusz Borek w „Kanale Sportowym”.

21-letni zawodnik należy od początku obecnego sezonu do grona wyróżniających się piłkarzy w szeregach wspomnianej rosyjskiej drużyny, dla której strzelił jednego gola oraz zanotował pięć asyst w dotychczas czternastu rozegranych meczach o ligowe punkty.

Ten stan rzeczy sprawia, że ofensywny pomocnik, mogący występować także na skrzydle, zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w reprezentacji Polski i jest do niej regularnie powoływany przez Jerzego Brzęczka od drugiej połowy 2019 roku.

Sebastian Szymański powinien jednak wkrótce rozpocząć walkę z czasem o otrzymanie zaproszenia na marcowe zgrupowanie kadry, ponieważ od dłuższego czasu zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. W klubie zapadła już decyzja, że podda się on operacji po powrocie z listopadowych spotkań i przez to wypadnie na dłuższy czas z gry w Dynamie Moskwa, o czym poinformował Mateusz Borek w „Kanale Sportowym”.

- Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale Szymański ma dosyć duży problem zdrowotny i musi się poddać zabiegowi. Wydaje mi się, że może dla takiego świętego spokoju rozegra jeden mecz ligowy w Dynamie po powrocie z reprezentacji i potem będzie operowany. Powinna ona wyłączyć go z treningu na sześć lub siedem tygodni. Wszystko to ma być podporządkowane pod przygotowanie się do pierwszych marcowych spotkań eliminacyjnych Mistrzostw Świata i wielkiego turnieju. Obecnie nie jest po prostu w stu procentach zdrowy, aby móc grać w piłkę - przyznał dziennikarz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy