Sebastian Szymański się popisał. Dorobek w lidze otwarty

2024-08-17 22:16:20; Aktualizacja: 7 minut temu
Sebastian Szymański się popisał. Dorobek w lidze otwarty Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W sobotni wieczór Fenerbahçe mierzy się w wyjazdowym meczu drugiej kolejki tureckiej ekstraklasy z Göztepe. Asystę przy jednym z goli dla stambulskiego zespołu zanotował Sebastian Szymański.

Prowadzony przez José Mourinho zespół Fenerbahçe rozpoczął zmagania w nowym sezonie ligi tureckiej od zwycięstwa z Adana Demirsporem 1:0. Po nim stambulczycy mierzyli się w rewanżowym spotkaniu w ramach trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z LOSC Lille. Zremisowali je 1:1, odpadając z kwalifikacji, bo pierwszą potyczkę przegrali 1:2.

W sobotę „Fener” gra z Göztepe, które jest beniaminkiem tureckiej ekstraklasy. Ekipa gości zanotowała bardzo udaną końcówkę pierwszej połowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry rzut karny na gola zamienił Edin Džeko. W siódmej na listę strzelców wpisał się Youssef En-Nesyri.

Dla Marokańczyka to pierwsza bramka dla zespołu, do którego przeniósł się latem z Sevilli. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Sebastian Szymański. Reprezentant Polski popisał się znakomitym dośrodkowaniem lewą nogą.

Dla ofensywnego pomocnika jest to premierowe ostatnie podanie w lidze w tym sezonie. Wcześniej strzelił gola i zaliczył asystę we wspomnianych eliminacjach Champions League.

Zobaczymy, czy 25-latek zbliży się do swojego wyniku z poprzedniego sezonu. Wtedy, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, uzbierał 13 bramek, a przy 19 kolejnych asystował.

Fenerbahçe ostatecznie zremisowało z niżej notowanym rywalem 2:2 i obecnie ma na koncie cztery punkty.