Selekcjonerzy przegłosowali dwie ważne zmiany przed Mistrzostwami Świata w Katarze

Selekcjonerzy przegłosowali dwie ważne zmiany przed Mistrzostwami Świata w Katarze fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Czesław Michniewicz [Twitter]

W piątek odbyło się zebranie selekcjonerów i przedstawicieli krajowych federacji FIFA. W jego trakcie podjęto dwie ważne decyzje – do 26 zwiększono limit zawodników w kadrach na turniej, a ponadto dopuszczono większą liczbę zmian w trakcie spotkania.

Pandemia koronawirusa, która wybuchła w 2020 roku, doprowadziła do wielu regulacji w przepisach piłkarskich. Do tego czasu, na turniejach rangi mistrzowskiej selekcjonerzy mogli korzystać z 23 zawodników. Ponadto, w trakcie spotkania jeden zespół mógł przeprowadzić maksymalnie trzy zmiany.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy były pierwszymi w nowej formule. Kadry narodowe mogły bowiem liczyć 26 graczy, a w trakcie meczu każda z drużyn mogła przeprowadzić po pięć zmian.

W piątek odbyło się zebranie selekcjonerów i przedstawicieli krajowych federacji FIFA, poprzedzające losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Podczas spotkania podjęto jednogłośną decyzję o wprowadzeniu takich samych zmian, jakie miały miejsce niedawno w regulaminie Mistrzostw Europy.

O tym fakcie poinformował selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, który również przebywa w stolicy Kataru.

Transmisja losowania fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze odbędzie się w piątek 1 kwietnia o godzinie 18. Reprezentacja Polski znalazła się w trzecim koszyku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy