2024-07-09 19:52:20; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Sensacja w meczu potencjalnych przeciwników Jagiellonii Białystok. Idealny scenariusz dla mistrza Polski [WIDEO] Fot. FK Panevėžys
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

FK Panevėžys niespodziewanie pokonał HJK wynikiem 3-0 w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna z Litwy znacznie przybliżyła się do drugiej rundy, w której w przypadku awansu, zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Jagiellonia Białystok zmagania w eliminacjach do nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów rozpocznie od drugiej rundy. Los chciał, że w niej będzie musiała zmierzyć się w dwumeczu ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy litewskim FK Panevėžys oraz finlandzkim HJK.

Oba zespoły mają już za sobą pierwsze bezpośrednie starcie, które zostało rozegrane we wtorek 9 lipca na stadionie w Poniewieżu. Choć zdecydowanym faworytem do triumfu była drużyna z Helsinek, to ostatecznie w pierwszym meczu niespodziewane zwycięstwo trafiło w ręce niżej notowanych gospodarzy.

Wynik meczu otworzył się już w 17. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Ernestas Veliulis. W następnych fragmentach optyczna przewaga HJK nie przyniosła mu oczekiwanego rezultatu, dlatego też ofensywne podboje finów wyglądały niczym przysłowiowe bicie głową w mur.

Co innego mogliśmy jednak oglądać po stronie drużyny z Poniewieża, która po nieco godzinie gry prowadziła już 3-0. Podwyższające trafienia zanotowali Nicolás Gorobsov oraz Noel Mbo.

Goście tego dnia nie byli w stanie ani razu wpakować piłki do siatki rywali i co ciekawe sprawy nie ułatwiła im nawet czerwona kartka, którą w 71. minucie za dwie żółte ukarany został Cheikhou Dieng.

Końcowy wynik nie uległ już zmianie i tym samym wysokie zwycięstwo (3-0) drużyny z Litwy znacznie przybliżyło ją do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której czeka już Jagiellonia Białystok.

Rewanżowy pojedynek pomiędzy FK Panevėžys oraz HJK odbędzie się we wtorek 16 lipca o godzinie 18:00 na Bolt Arena w Helsinkach.