2024-06-28 06:23:59; Aktualizacja: 2 dni temu
Sensacyjna porażka Stanów Zjednoczonych na Copa América. Plany gospodarzy pokrzyżowała czerwona kartka w pierwszej połowie [WIDEO] Fot. Copa América - YoutTube
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Stany Zjednoczone nieoczekiwanie pokrzyżowała swoje plany w dążeniu do wyjścia z grupy na Copa América. W Atlancie, w pojedynku pełnym dramatów i chaosu, drużyna uległa Panamie 1-2.

Gospodarze piłkarskiej imprezy przez ponad 75 minut rywalizowali o punkty w osłabieniu. Wszystko za sprawą kompletnie niezrozumiałego faulu Timothy'ego Weaha na przeciwniku, gdy akcja toczyła się daleko od niego.

Prawy wahadłowy Juventusu uderzył w głowę Rodericka Millera. Początkowo sędzia główny Iván Barton z Salwadoru ocenił ten incydent na żółtą kartkę, lecz po obejrzeniu powtórek na monitorze VAR nie miał wątpliwości, że za tak niesportowe zachowania wychowankowi PSG należy się bezpośrednia czerwona kartka.

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w 18. minucie, ale już kilka chwil później „Jankesi” byli w stanie wyjść na prowadzenie. Antonee Robinson odważnie popędził w pole karne rywala i, choć trochę z przypadku, zgrał piłkę do niepilnowanego Floraina Baloguna, a ten przepięknym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Nie minęło pół godziny, a natchnieni rywalizacją w przewadze „Kanalarze” zdołali wyrównać wynik. Konkretnie dokonał tego w pojedynkę César Blackman, uderzając sprytnie po ziemi zza zasłony obrońcy.

Pomimo przeciwności losu podopieczni Gregga Berhaltera starali się utrzymywać częściej przy piłce, a to Panamczycy częściej przeprowadzali kontry i szybkie ataki. Jeden z nich powiódł się w 83. minucie. Abidel Ayarza zagrał mocne dośrodkowanie do źle krytego José Fajardo, a ten kropnął nie do obrony dla Matta Turnera.

Pod koniec spotkania czerwoną kartkę po drugiej strony barykady obejrzał jeszcze Adalberto Carrasquilla za bezpardonowe wejście od tyłu w nogi Christiana Pulisica. Wyrównanie sił nie wystarczyło jednak Amerykanom do tego, aby ugrać przynajmniej punkt.

W taki oto sposób po zwycięskiej inauguracji nad Boliwią (2-0) bez oglądania się za siebie Stany Zjednoczone muszą pokonać prawieże pewny awansu do ćwierćfinału Urugwaj, aby znaleźć się w dalszej rundzie.

Przy równej liczbie punktów o kolejności miejsc decyduje bilans bramkowy, a ten gospodarzy mają lepszy od Panamczyków.