Sensacyjny kierunek Nawałki. Wreszcie zagranica?!

Sensacyjny kierunek Nawałki. Wreszcie zagranica?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Zbirna.com

Adam Nawałka może zostać trenerem Dynama Kijów — donosi portal Zbirna.

Pod koniec 2018 roku były selekcjoner reprezentacji Polski objął posadę szkoleniowca w poznańskim Lechu. Pomimo obiecujących pierwszych tygodni za sterami ekipy zlokalizowanej przy Bułgarskiej, po przerwie zimowej jego podopieczni zaczęli spisywać się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Jednym pozytywnym akcentem było lutowe zwycięstwo nad Legią Warszawa w stosunku 2:0.

Po meczu w Kielcach, gdzie „Kolejorz” zaprezentował się bardzo przeciętnie, działacze klubu podjęli decyzję o zwolnieniu 61-latka z posady pierwszego trenera. Jego miejsce zajął Dariusz Żuraw.

Od tej pory Nawałka pozostaje bez pracy. Wcześniej mówiło się o nim w kontekście objęcia jednego z zespołów występujących w Chinach. Jednak według informacji ukraińskiej prasy, były selekcjoner może zostać nowym szkoleniowcem Dynama Kijów.

Polak miałby zastąpić na tym stanowisku Aleksandra Chackiewicza. Jego umowa ze stołeczną drużyną obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku i jak na razie nikt z władz nie zasugerował chęci przedłużenia współpracy. Za to w najbliższych dniach mają ruszyć negocjacje w sprawie zatrudnienia Nawałki.

Jeśli były selekcjoner obejmie ekipę obecnego wicemistrza Ukrainy, będzie to dla niego prawdopodobnie największe wyzwanie w trenerskiej karierze, biorąc pod uwagę pracę w klubie. Wcześniej poza Lechem Poznań miał okazję prowadzić między innymi Górnika Zabrze, Zagłębie Lubin, czy Wisłę Kraków.

Największe sukcesy 61-latek święcił jednak z reprezentacją Polski. Wraz z drużyną narodową awansował na Mistrzostwa Europy, w których jego podopieczni dotarli do półfinału. Tam musieli jednak uznać wyższość późniejszych triumfatorów tego turnieju, Portugalczyków. Następnie wywalczył także awans do Mistrzostw Świata. Tu z kolei jego ekipa zakończyła udział na fazie grupowej, co zostało odebrane w kraju w kategoriach dużego rozczarowania. 

Nawałka to pierwszy selekcjoner w historii naszej reprezentacji, który awansował na dwie wielkie imprezy piłkarskie z rzędu.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Dynamo plasuje się w ligowej tabeli na drugim miejscu. Do prowadzącego Szachtara Donieck traci 11 punktów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy