Sensacyjny powrót Wengera na ławkę trenerską?!

Sensacyjny powrót Wengera na ławkę trenerską?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bild

Arsène Wenger może w najbliższych tygodniach, a nawet dniach, wrócić do pracy.

Jak informuje „Bild”, Bayern Monachium coraz poważniej przymierza się do zwolnienia Niko Kovača. Jeśli tak się stanie, faworytem bawarskich działaczy na zastąpienie Chorwata ma być właśnie Wenger.

Przy tym przedstawiciele Bayernu wiedzą, że Francuz jest obecnie znakomitą opcją dla każdego wielkiego klubu, który znalazł się w kłopotliwej sytuacji, dlatego wskazany wydaje się pośpiech w rozmowach.

Sam 69-letni Wenger spokojnie podchodzi do powrotu do pracy po letnim odejściu z Arsenalu. Kilka tygodni temu jednak zapowiedział, że ma zamiar zakończyć odpoczynek już z początkiem 2019 roku, w międzyczasie czekając na odpowiednią ofertę.

Kovač okazuje się złym wyborem Ulego Hoenessa i spółki. Bayern po 12 kolejkach zajmuje piątą lokatę w tabeli Bundesligi, do liderującej Borussii Dortmund tracąc aż dziewięć punktów. W tej sytuacji monachijczycy najprawdopodobniej zwrócę się w stronę jednego z doświadczonych szkoleniowców, by uratować sezon, a świetnym kandydatem do tego wydaje się właśnie Wenger. Niemieccy dziennikarze podkreślają przy tym, że potrafi on sobie radzić z gwiazdami, co wydaje się nieodzowne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy