Sensacyjny zwrot akcji w sprawie Dawida Szwargi

2024-05-23 16:11:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Sensacyjny zwrot akcji w sprawie Dawida Szwargi Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Samuel Szczygielski [Meczyki.pl]

Wraz z końcem sezonu Dawid Szwarga pożegna się z posadą trenera Rakowa Częstochowa. Jak się jednak okazuje, 33-latek nie odejdzie z klubu całkowicie, ponieważ będzie on pełnił funkcję asystenta w sztabie Marka Papszuna - informuje Samuel Szczygielski z Meczyki.pl.

Raków Częstochowa latem ubiegłego roku rozstał się z trenerem Markiem Papszunem, z którym świętował wcześniej między innymi historyczne mistrzostwo Polski. Wówczas jego miejsce zajął Dawid Szwarga, który przed zmianami na ławce trenerskiej pełnił funkcję asystenta.

Ostatecznie jednak „Medaliki” pod jego wodzą zanotowały rozczarowujący sezon, w którym swoją przygodę z Ligą Europy zakończyły na ostatnim miejsce w grupie i na kolejkę przed końcem sezonu plasują się na zaledwie szóstej lokacie w tabeli Ekstraklasy.

Rozczarowująca dyspozycja częstochowskiego zespołu poskutkowała zakończeniem współpracy z trenerem Szwargą wraz z końcem bieżących rozgrywek. Wiemy już, że klubowi działacze zdecydowali o ponownym zatrudnieniu Papszuna, który od momentu ubiegłorocznego odejścia pozostawał na bezrobociu.

Wszystko wskazywało na to, że trener Szwarga może już powoli rozglądać się za nową drużyną. Teraz jednak nowymi oraz zaskakującymi informacjami w sprawie dalszych losów 33-latka podzielił się Samuel Szczygielski z Meczyki.pl.

Według podanych doniesień pozostanie on w klubie spod Jasnej Góry, by w nadchodzącym sezonie pełnić funkcję asystenta w sztabie Papszuna.

Cała drużyna jest w tej decyzji zgodna. Co ciekawe z taką inicjatywą wyszedł jako pierwszy trener Papszun. 49-latek jest jak najbardziej chętny do kontynuowania tej współpracy, która w przeszłości przyniosła Rakowowi wiele sukcesów.