Sergej Milinković-Savić: Nigdy nie powiedziałem, że chcę opuścić Lazio

Sergej Milinković-Savić: Nigdy nie powiedziałem, że chcę opuścić Lazio fot. Instagram [SS Lazio]
Karol Brandt
Źródło: Canal+

Manchester United do niedawna intensywnie pracował nad transferem Sergeja Milinkovicia-Savicia, który ostatecznie upadł, kiedy wiadomo było, że Paul Pogba nie trafi do Realu Madryt przed angielskim 'deadline day'. Nie oznacza to jednak, że Serb zostanie na kolejny sezon w Lazio.

Najlepszy pomocnik ubiegłej kampanii ligowej w Serie A od dłuższego czasu jest łączony z wielomilionowym transferem do jednego z największych klubów Europy. Swego czasu poważne zainteresowaniem takim ruchem wyrażał Real Madryt, któremu wtórowało Paris Saint-Germain czy Juventus. Ostatecznie Lazio udało się zatrzymać 24-latka, choć w kuluarach mówiło się, ze było to wynikiem zbyt wygórowanych żądań władz rzymskiego klubu.

Nie tak dawno do walki o angaż 12-krotnego reprezentanta Serbii postanowił się włączyć Manchester United, który miał nawet wypracować wstępne porozumienie z Włochami, lecz koniec końców transfer nie doszedł do skutku. Wszystko przez fakt, że „Czerwonym Diabłom” przed końcem okna dla ekip Premier League i Championship udało się zatrzymać Paula Pogby. Wtedy zainteresowanie jego sprowadzeniem zaczął wyrażać Inter Mediolan. Mając na uwadze te informacje, postanowił odnieść się do nich sam zawodnik.

– Nigdy nie powiedziałem, że chcę opuścić Lazio. Czuję się tu dobrze. Nigdy nawet nie wspominałem o możliwym przeniesieniu do Manchesteru United, były to tylko artykuły z gazet. Nie odczuwam wagi tej sytuacji, ponieważ wiem, że jest jeszcze czas na ewentualne przeniesienie się: jeśli coś musi się wydarzyć, to tak też się stanie. Jak dotąd nic takiego nie miało miejsce, więc kroczymy tą samą ścieżką. Czekają na mnie nowe wyzwania w koszulce Lazio – powiedział w rozmowie z Canal+. 

Tym samym Serb nie zamyka sobie drogi do zmiany pracodawcy jeszcze przed końcem okna transferowego w największych ligach europejskich, tj. do drugiego września.

W poprzednim sezonie wystąpił on w 41 spotkaniach, strzelił siedem goli i posłał trzy finalne podania. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy