Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach

Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach fot. Sergino Dest I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gerard Romero | Fabrizio Romano

Sergiño Dest postanowił przenieść się na zasadzie transferu definitywnego z Ajaksu Amsterdam do Barcelony - poinformowali Gerard Romero i Fabrizio Romano.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych cieszył się w ostatnich tygodniach olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedstawicieli Barcelony oraz Bayernu Monachium.

Początkowo wiele na to wskazywało, że walkę o względy utalentowanego defensora wygrają „Bawarczycy”, którzy zdołali osiągnąć z nim stosowne porozumienie i musieli jeszcze tylko lub aż ustalić warunki transakcji z Ajaksem Amsterdam.

Klub z Holandii nie chciał się jednak zgodzić na propozycje wystosowane przez mistrza Niemiec i ten fakt wykorzystała „Duma Katalonii”, która po sprzedaży Nélsona Semedo do Wolverhampton ruszyła do ofensywy i przebiła dotychczasową ofertę Bayernu.

Gerard Romero i Fabrizio Romano uważają, że ekipa z Camp Nou jest już dogadana z „Godenzonen” oraz samym piłkarzem, który po spotkaniu z Vitesse (2:1) miał się pożegnać z kolegami z drużyny, aby móc w niedzielę udać się w podróż na Półwysep Iberyjski w celu sfinalizowania transferu ze swoim udziałem.

Sergiño Dest ma przenieść się do Barcelony za 22-23 miliony euro podstawy oraz dodatkowe 2-3 miliony euro zawarte w bonusach. Po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Amerykanin był przez całą swoją dotychczasową seniorską karierę związany tylko z Ajaksem. W sumie w barwach zespołu z Amsterdamu rozegrał 38 spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy