Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach

Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach fot. Sergino Dest I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gerard Romero | Fabrizio Romano

Sergiño Dest postanowił przenieść się na zasadzie transferu definitywnego z Ajaksu Amsterdam do Barcelony - poinformowali Gerard Romero i Fabrizio Romano.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych cieszył się w ostatnich tygodniach olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedstawicieli Barcelony oraz Bayernu Monachium.

Początkowo wiele na to wskazywało, że walkę o względy utalentowanego defensora wygrają „Bawarczycy”, którzy zdołali osiągnąć z nim stosowne porozumienie i musieli jeszcze tylko lub aż ustalić warunki transakcji z Ajaksem Amsterdam.

Klub z Holandii nie chciał się jednak zgodzić na propozycje wystosowane przez mistrza Niemiec i ten fakt wykorzystała „Duma Katalonii”, która po sprzedaży Nélsona Semedo do Wolverhampton ruszyła do ofensywy i przebiła dotychczasową ofertę Bayernu.

Gerard Romero i Fabrizio Romano uważają, że ekipa z Camp Nou jest już dogadana z „Godenzonen” oraz samym piłkarzem, który po spotkaniu z Vitesse (2:1) miał się pożegnać z kolegami z drużyny, aby móc w niedzielę udać się w podróż na Półwysep Iberyjski w celu sfinalizowania transferu ze swoim udziałem.

Sergiño Dest ma przenieść się do Barcelony za 22-23 miliony euro podstawy oraz dodatkowe 2-3 miliony euro zawarte w bonusach. Po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Amerykanin był przez całą swoją dotychczasową seniorską karierę związany tylko z Ajaksem. W sumie w barwach zespołu z Amsterdamu rozegrał 38 spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy