Sergio Rico zbiera siły po ciężkim wypadku. „Chcę wrócić jeszcze w tym sezonie”

Sergio Rico zbiera siły po ciężkim wypadku. „Chcę wrócić jeszcze w tym sezonie” fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Paris Saint-Germain

Sergio Rico, rezerwowy bramkarz Paris Saint-Germain, udzielił pierwszego wywiadu dla klubowych mediów po ciężkim wypadku podczas jazdy konnej mającym miejsce pod koniec maja bieżącego roku.

28 września miną dokładnie cztery miesiące od feralnego incydentu z udziałem jednokrotnego reprezentanta Hiszpanii. W pobliżu rodzimej Sewilli piłkarz podczas przejażdżki konnej wypadł z siodła, a dodatkowo został poturbowany przez zwierzę. W efekcie nabawił się krwotoku mózgowego. Lekarze musieli go intubować i zabrać śmigłowcem do pobliskiej placówki medycznej Virgen del Rocio.

Przez parę tygodni Rico przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej, aż w końcu w połowie sierpnia opuścił mury szpitala. U jego boku nieustannie znajdywała się żona, która wytrwale wierzyła w szczęśliwe zakończenie.

Jak zapewnił były zawodnik RCD Mallorca i Fulham, leczenie prowadzące do pełnej sprawności głowy przebiega zgodnie z planem. Z wyraźnym optymizmem zapowiedział nawet swój powrót na boisko jeszcze w tej odsłonie rozgrywek.

– Proces rehabilitacji przebiega całkiem dobrze. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Chcę wrócić do drużyny jeszcze zanim upłynie sezon. 22 września czekają mnie nowe badania, które jaśniej sprecyzują drogę dojścia do pełni formy – przekazał wychowanek Sevilli.

– Od razu po wybudzeniu przypomniałem sobie o mojej rodzinie i przyjaciołach. Z kolei pierwszą rzeczą, jaka mi przyszła na myśl to oczywiście futbol. Pierwsze pytanie skierowane do lekarzy tyczyło się właśnie piłki. To normalne, w końcu całe moje życie na niej się koncentruję – dodał.

29-letni golkiper dołączył do PSG w 2020 roku. Łącznie zanotował 24 występy, zaliczając 14 czystych kont.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa po zakończeniu aktualnej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy