Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze

Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze fot. Canal+ Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+ Sport

Sergiu Hanca trafił do siatki na początku poniedziałkowego spotkania Cracovii z Górnikiem Zabrze. Kapitan „Pasów” zadedykował trafienie Patrickowi Ekengowi.

Akcja bramkowa krakowskiej drużyny rozpoczęła się od przejęcia piłki w środku boiska. Chwilę później miał ją już Marcos Alvarez, który ładnie podał piętą do Pellego van Amersfoorta. Ten z kolei, już w polu karnym Górnika, dograł ją Hancy. 29-latek nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Zaraz po tym Hanca pobiegł w kierunku ławki rezerwowych Cracovii i poprosił o specjalną koszulkę. Kapitan krakowskiej ekipy zaprezentował ją do kamery. Na trykocie widniało nazwisko zmarłego 6 maja 2016 roku Patricka Ekenga. „Pięć lat bez ciebie. Na zawsze w moim sercu” - napisał.

Hanca występował z Kameruńczykiem w Dinamie Bukareszt. Pięć lat temu Ekeng upadł na murawę w trakcie meczu zespołu ze stolicy Rumunii z Viitorul Konstanca. Doszło do tego kilka minut po tym, jak zameldował się na murawie. Mimo reakcji służb medycznych nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Hanca upamiętnił już kolegę z boiska w maju 2019 roku po strzeleniu gola Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy