Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze

Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze fot. Canal+ Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+ Sport

Sergiu Hanca trafił do siatki na początku poniedziałkowego spotkania Cracovii z Górnikiem Zabrze. Kapitan „Pasów” zadedykował trafienie Patrickowi Ekengowi.

Akcja bramkowa krakowskiej drużyny rozpoczęła się od przejęcia piłki w środku boiska. Chwilę później miał ją już Marcos Alvarez, który ładnie podał piętą do Pellego van Amersfoorta. Ten z kolei, już w polu karnym Górnika, dograł ją Hancy. 29-latek nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Zaraz po tym Hanca pobiegł w kierunku ławki rezerwowych Cracovii i poprosił o specjalną koszulkę. Kapitan krakowskiej ekipy zaprezentował ją do kamery. Na trykocie widniało nazwisko zmarłego 6 maja 2016 roku Patricka Ekenga. „Pięć lat bez ciebie. Na zawsze w moim sercu” - napisał.

Hanca występował z Kameruńczykiem w Dinamie Bukareszt. Pięć lat temu Ekeng upadł na murawę w trakcie meczu zespołu ze stolicy Rumunii z Viitorul Konstanca. Doszło do tego kilka minut po tym, jak zameldował się na murawie. Mimo reakcji służb medycznych nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Hanca upamiętnił już kolegę z boiska w maju 2019 roku po strzeleniu gola Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?! Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy