Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze

Sergiu Hanca wciąż pamięta. Hołd dla kolegi po golu z Górnikiem Zabrze fot. Canal+ Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+ Sport

Sergiu Hanca trafił do siatki na początku poniedziałkowego spotkania Cracovii z Górnikiem Zabrze. Kapitan „Pasów” zadedykował trafienie Patrickowi Ekengowi.

Akcja bramkowa krakowskiej drużyny rozpoczęła się od przejęcia piłki w środku boiska. Chwilę później miał ją już Marcos Alvarez, który ładnie podał piętą do Pellego van Amersfoorta. Ten z kolei, już w polu karnym Górnika, dograł ją Hancy. 29-latek nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Zaraz po tym Hanca pobiegł w kierunku ławki rezerwowych Cracovii i poprosił o specjalną koszulkę. Kapitan krakowskiej ekipy zaprezentował ją do kamery. Na trykocie widniało nazwisko zmarłego 6 maja 2016 roku Patricka Ekenga. „Pięć lat bez ciebie. Na zawsze w moim sercu” - napisał.

Hanca występował z Kameruńczykiem w Dinamie Bukareszt. Pięć lat temu Ekeng upadł na murawę w trakcie meczu zespołu ze stolicy Rumunii z Viitorul Konstanca. Doszło do tego kilka minut po tym, jak zameldował się na murawie. Mimo reakcji służb medycznych nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Hanca upamiętnił już kolegę z boiska w maju 2019 roku po strzeleniu gola Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy