Serie A: Kluby podzielone w sprawie kontynuowania rozgrywek. Trzy fronty

Serie A: Kluby podzielone w sprawie kontynuowania rozgrywek. Trzy fronty
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere della Sera

„Corriere della Sera” donosi, że włoskie kluby nie są zgodne w sprawie kontynuowania sezonu Serie A.

Rywalizacja w lidze włoskiej zatrzymała się na 26. kolejce. Na początku marca jej władze podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań zaplanowanych do 3 kwietnia. Można przypuszczać, że zawieszenie rozgrywek spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem wkrótce zostanie przedłużone. Na razie nie wiadomo, czy i na jakiej zasadzie Włosi dograją sezon. Pod uwagę wciąż branych jest wiele opcji.

Jak pisze „Corriere della Sera”, 20 zespołów rywalizujących w Serie A można podzielić obecnie na trzy grupy: zwolenników dogrania sezonu, kluby opowiadające się za jego zakończeniem na podstawie obecnej tabeli oraz te, które rozważają oba scenariusze bądź mają swoje propozycje.

W gronie klubów chcących za wszelką cenę dokończyć sezon są Lazio, Napoli, Roma, Sassuolo oraz Cagliari. Stawce przewodzi prezydent tego pierwszego, Claudio Lotito. Lazio zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do Juventusu.

W drugiej grupie są Milan, Inter, Sampdoria, Genoa oraz Brescia. Do uznania sezonu na podstawie aktualnych wyników przychylają się również Udinese oraz Torino.

Wszystkie inne kluby nie mają jednoznacznych poglądów na całą sprawę.

Niebawem przekonamy się, który scenariusz zostanie wcielony w życie. Zdecydowanie najwięcej do powiedzenia będzie miał włoski rząd. Dopiero po otrzymaniu „zielonego światła” od niego swoje decyzje będą mogły podejmować władze federacji i samej Serie A.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy