Serie A: Wznowienie rozgrywek pod dużym znakiem zapytania. DZIESIĘĆ klubów nie chce wrócić do treningów

Serie A: Wznowienie rozgrywek pod dużym znakiem zapytania. DZIESIĘĆ klubów nie chce wrócić do treningów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira | Sky Sport | Lega Serie A

Coraz większa liczba drużyn występujących w Serie A odmawia rozpoczęcia grupowych treningów, ponieważ domaga się wprowadzenia natychmiastowych zmian w protokole medycznym.

Rząd kraju z Półwyspu Apenińskiego przeszedł w pierwszych dniach maja do stopniowego łagodzenia wprowadzonych restrykcji i na podstawie podjętych decyzji umożliwił piłkarzom wznowienie grupowych treningów od 18 maja po spełnieniu określonych warunków.

Te zostały zawarte w protokole medycznym, które włoskie kluby miały jednomyślnie zaakceptować na ostatnim spotkaniu z przedstawicielami krajowego futbolu, na którym ustaliły dzień 13 czerwca na termin wznowienia ligowych zmagań.

Jak się jednak okazuje, nie wszystkie punkty zawarte w dokumencie zostały przyjęte z zadowoleniem przez zespoły z Serie A, które domagają się usunięcia z niego konieczności poddania się kwarantannie przez całą drużynę w przypadku stwierdzenia wystąpienia zakażenia u jednego z piłkarzy.

Czołowe ekipy z Półwyspu Apenińskiego oczekują w tym kontekście skopiowania rozwiązania zastosowanego w Bundeslidze, gdzie izolacji podlega tylko zawodnik chory na koronawirusa. Z kolei pozostali zostają przebadani i w przypadku otrzymania negatywnego wyniku mogą dalej trenować.

Za wprowadzeniem takiej zmiany ma opowiadać się przynajmniej połowa stawki - Inter Mediolan, AC Milan, Sampdoria, Cagliari Calcio, Hellas Verona, Atalanta Bergamo, Parma, Napoli, Fiorentina oraz Sassuolo.

Część z tych zespołów nie jest także zadowolona z zapisu pozwalającego rządowi w dowolnym momencie przesunąć termin wznowienia rozgrywek lub doprowadzić do ich definitywnego zakończenia.

Przedstawiciele Lega Serie A poinformowali już, że w piątek dojdzie do spotkania z członkami krajowego związku oraz rządu w celu opracowania wspólnego porozumienia w kontrowersyjnych kwestiach, aby móc bez przeszkód rozpocząć przygotowania do powrotu ligi od poniedziałku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy