Serie A: Zapadła decyzja w sprawie czterech trenerów ukaranych czerwonymi kartkami w ubiegły weekend [OFICJALNIE]

Serie A: Zapadła decyzja w sprawie czterech trenerów ukaranych czerwonymi kartkami w ubiegły weekend [OFICJALNIE] fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lega Serie A

José Mourinho, Luciano Spalletti, Simone Inzaghi i Gian Piero Gasperini na zakończenie dziewiątej kolejki Serie A obejrzeli czerwone kartki. Teraz Komisja Dyscyplinarna rozgrywek ustosunkowała się do kar obejrzanych przez trenerów odpowiednio Romy, SSC Napoli, Interu Mediolan oraz Juventusu.

Niedziela przyniosła nam aż cztery czerwone kartki dla niezwykle znanych postaci w świecie piłki. Mogący się pochwalić największą liczbą trofeów z całej czwórki „The Special One” podczas Derby del Sole obejrzał dwa upomnienia, oba za protesty skierowane do arbitra głównego.

Spalletti został ukarany bezpośrednim „czerwem”, ale jak sam mówił, sędzia Davide Massa źle zinterpretował jego słowa i gesty, gdy zwyczajnie po ostatnim gwizdku gratulował mu dobrej pracy.

Inzaghi nie zgodził się z decyzją arbitra o wskazaniu na jedenasty metr w rywalizacji z Juventusem. On także obejrzał od razu czerwoną kartkę.

Już w doliczonym czasie gry pojedynku z Udinese Calcio Gasperini wpadł w prawdziwy szał. Za swoją wylewną reakcję został wyrzucony z ławki trenerskiej.

Komisja Dyscyplinarna Serie A uznała, że cała czwórka nie poprowadzi swoich drużyn w dziesiątej kolejce włoskiej ekstraklasy. Dodatkowo opiekunowie SSC Napoli oraz Atalanty zostali ukarani grzywną w wysokości pięciu tysięcy euro. Dwa razy tyle musi zapłacić Edoardo De Laurentiis, wiceprezes „Błękitnych”, który bez pozwolenia wtargnął na murawę i zrugał arbitrów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Michał Żuk rozmawiał z kilkoma polskimi klubami Michał Żuk rozmawiał z kilkoma polskimi klubami OFICJALNIE: Siedmiu piłkarzy odchodzi z Polonii Warszawa OFICJALNIE: Siedmiu piłkarzy odchodzi z Polonii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy