Sevilla po piłkarza Realu Madryt
2020-08-26 14:04:22; Aktualizacja: 5 lat temu
Mimo niedawnego sięgnięcia po Ligę Europy, Sevilla wcale się nie zatrzymuje i już rozpoczęła pracę nad wzmocnieniami. Jej celem jest obecnie Óscar Rodríguez z Realu Madryt.
„Los Sevillistas” na zwieńczenie udanego sezonu sięgnęli po triumf w Lidze Europy. Tym spotkaniem z klubem pożegnał się Éver Banega, a niewykluczone, że również Franco Vázquez ostatni występ pod batutą Julena Lopeteguiego ma już za sobą. To powoduje, że Andaluzyjczycy muszą zmierzyć się z trudnym zadaniem znalezienia dla nich zastępstwa.
W pierwszym przypadku już jakiś czas temu wybór padł na Ivana Rakiticia, z którym są obecnie prowadzone negocjacje dotyczące kontraktu. Zważywszy na ten fakt, Monchi płynnie przeszedł do drugiego celu, jakim jest angaż pomocnika w zdecydowanie bardziej ofensywnym typie.
Jak podaje „Marca”, wybór dyrektora sportowego Sevilli padł na Óscara Rodrígueza, który ma za sobą świetne miesiące w Leganés, gdzie przebywał na wypożyczeniu. Teraz, gdy wrócił do Realu Madryt, klub planuje się go pozbyć definitywnie. Popularne
Są oczywiście plusy, ale i minusy całej tej sytuacji. Z jednej strony bowiem zdobywca Ligi Europy wie, że piłkarz jest dostępny na rynku transferowym, z drugiej musimy wziąć pod uwagę fakt, iż na transfer trzeba wyłożyć konkretną sumę.
Jaką? „Los Blancos” chcieliby zarobić 20 milionów euro, choć są również skłonni oddać 22-latka za połowę tej kwoty przy zachowaniu 50%, włączając do tego opcję późniejszego odkupu.
Te wszystkie aspekty musi teraz przeanalizować Monchi, wiedząc, że o zawodnika stojącego przed szansą debiut w seniorskiej kadrze narodowej stara się AC Milan - główny konkurent Sevilli.
Óscar Rodríguez w kampanii 2019/2020 rozegrał 32 mecze, zdobył dziewięć bramek i zanotował dwie asysty.









![Transfery - Relacja na żywo [25/01/2026]](img/photos/114069/170x113/relacja-25012026.jpg)
![SSC Napoli naprawia letnie błędy. Skrzydłowy sprowadzony za 25 milionów euro wypożyczony do Galatasaray [OFICJALNIE]](img/photos/114854/170x113/noa-lang.jpg)








![Kluby z Ekstraklasy powinny ruszyć? Były napastnik Górnika Zabrze do wzięcia [OFICJALNIE]](img/photos/77749/90x60/alex-sobczyk.jpg)



![Transfery - Relacja na żywo [25/01/2026]](img/photos/114069/90x60/relacja-25012026.jpg)
![SSC Napoli naprawia letnie błędy. Skrzydłowy sprowadzony za 25 milionów euro wypożyczony do Galatasaray [OFICJALNIE]](img/photos/114854/90x60/noa-lang.jpg)






