Sheffield United nie zwalnia tempa. McBurnie bohaterem rekordowego transferu!

Sheffield United nie zwalnia tempa. McBurnie bohaterem rekordowego transferu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Według najnowszych wieści Sheffield United doszło do porozumienia ze Swansea City w sprawie przeprowadzki Olivera McBurnie’ego. Wiąże się to z kolejnym pobiciem przez beniaminka Premier League własnego rekordu transferowego.

Wszystko zaczęło się trzeciego lipca, kiedy to „Szable” wydały na kupno Luke’a Freemana cztery miliony funtów (5,6 miliona euro), bijąc w ten sposób rekord z… 2007 roku. Dziewięć dni później były piłkarz Queens Park Rangers został zepchnięty na drugie miejsce, a to za sprawą transferu Calluma Robinsona, na który przeznaczono sześć milionów funtów (7,8 miliona euro). 21 lipca Sheffield United posunęło się o krok dalej i za 10 milionów funtów (11,1 miliona euro) sprowadziło do klubu Lysa Mousseta.

Trzykrotne pobicie własnego rekordu transferowego i to podczas jednego okna to dla Anglików najwyraźniej za mało. Jak bowiem informuje stacja Sky Sports, w tej chwili finalizowany jest angaż Olivera McBurnie’go, który w ramach kwoty podstawowej pochłonie 17 milionów funtów (18,5 miliona euro), jednak po spełnieniu wszystkich zapisów w umowie transakcja może się zamknąć aż w 20 milionach funtów (22 miliony euro).

Szkocki napastnik Swansea City w sezonie 2018/2019 rozegrał łącznie 44 spotkania, a swoją obecność zaznaczył 24 trafieniami i czterema kluczowymi podaniami. W trakcie swojej przygody z „Łabędziami” był wypożyczany m.in. do Bristol Rovers czy Barnsley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy