Sheffield United nie zwalnia tempa. McBurnie bohaterem rekordowego transferu!

Sheffield United nie zwalnia tempa. McBurnie bohaterem rekordowego transferu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Według najnowszych wieści Sheffield United doszło do porozumienia ze Swansea City w sprawie przeprowadzki Olivera McBurnie’ego. Wiąże się to z kolejnym pobiciem przez beniaminka Premier League własnego rekordu transferowego.

Wszystko zaczęło się trzeciego lipca, kiedy to „Szable” wydały na kupno Luke’a Freemana cztery miliony funtów (5,6 miliona euro), bijąc w ten sposób rekord z… 2007 roku. Dziewięć dni później były piłkarz Queens Park Rangers został zepchnięty na drugie miejsce, a to za sprawą transferu Calluma Robinsona, na który przeznaczono sześć milionów funtów (7,8 miliona euro). 21 lipca Sheffield United posunęło się o krok dalej i za 10 milionów funtów (11,1 miliona euro) sprowadziło do klubu Lysa Mousseta.

Trzykrotne pobicie własnego rekordu transferowego i to podczas jednego okna to dla Anglików najwyraźniej za mało. Jak bowiem informuje stacja Sky Sports, w tej chwili finalizowany jest angaż Olivera McBurnie’go, który w ramach kwoty podstawowej pochłonie 17 milionów funtów (18,5 miliona euro), jednak po spełnieniu wszystkich zapisów w umowie transakcja może się zamknąć aż w 20 milionach funtów (22 miliony euro).

Szkocki napastnik Swansea City w sezonie 2018/2019 rozegrał łącznie 44 spotkania, a swoją obecność zaznaczył 24 trafieniami i czterema kluczowymi podaniami. W trakcie swojej przygody z „Łabędziami” był wypożyczany m.in. do Bristol Rovers czy Barnsley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy