Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy

Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EFE

Do sieci jakiś czas temu wyciekło nagranie wideo, na którym Sergi Enrich oraz Antonio Luna uprawiają seks z kobietą. Problem w tym, że doszło do tego wbrew jej woli, dlatego hiszpańskich piłkarzy mogą czekać teraz poważne konsekwencje ich czynów.

Film został nakręcony w październiku 2016 roku, kiedy wspomniana dwójka grała ze sobą w Eibarze. Jego autorem ma być z kolei Eddy Silvestre, który w tym czasie również przebywał w zespole „Rusznikarzy”. Już wtedy nagranie było szeroko dostępne w internecie.

W związku z tym kobieta zgłosiła się na policję, a piłkarze postanowili za wszystko przeprosić. Koniec końców w maju 2018 roku sąd zamknął dochodzenie.

Teraz proces został wznowiony, a Sąd Okręgowy w hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa wnioskuje o pięć lat więzienia dla Enricha i Luny, a także dwa lata dla Silvestre’a. Ponadto cała trójka miałaby wypłacić kobiecie z nagrania rekompensatę finansową za poniesione szkody moralne.

Enrich do tej pory rozegrał w samej LaLiga 144 spotkania. Nieco mniej występów w hiszpańskiej ekstraklasie ma Luna (125). Z kolei Silvestre w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej brał udział 11 razy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy