Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy

Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EFE

Do sieci jakiś czas temu wyciekło nagranie wideo, na którym Sergi Enrich oraz Antonio Luna uprawiają seks z kobietą. Problem w tym, że doszło do tego wbrew jej woli, dlatego hiszpańskich piłkarzy mogą czekać teraz poważne konsekwencje ich czynów.

Film został nakręcony w październiku 2016 roku, kiedy wspomniana dwójka grała ze sobą w Eibarze. Jego autorem ma być z kolei Eddy Silvestre, który w tym czasie również przebywał w zespole „Rusznikarzy”. Już wtedy nagranie było szeroko dostępne w internecie.

W związku z tym kobieta zgłosiła się na policję, a piłkarze postanowili za wszystko przeprosić. Koniec końców w maju 2018 roku sąd zamknął dochodzenie.

Teraz proces został wznowiony, a Sąd Okręgowy w hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa wnioskuje o pięć lat więzienia dla Enricha i Luny, a także dwa lata dla Silvestre’a. Ponadto cała trójka miałaby wypłacić kobiecie z nagrania rekompensatę finansową za poniesione szkody moralne.

Enrich do tej pory rozegrał w samej LaLiga 144 spotkania. Nieco mniej występów w hiszpańskiej ekstraklasie ma Luna (125). Z kolei Silvestre w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej brał udział 11 razy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy