Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy

Skandal w Hiszpanii. Piłkarze zagrożeni karą więzienia za rozpowszechnianie sekstaśmy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EFE

Do sieci jakiś czas temu wyciekło nagranie wideo, na którym Sergi Enrich oraz Antonio Luna uprawiają seks z kobietą. Problem w tym, że doszło do tego wbrew jej woli, dlatego hiszpańskich piłkarzy mogą czekać teraz poważne konsekwencje ich czynów.

Film został nakręcony w październiku 2016 roku, kiedy wspomniana dwójka grała ze sobą w Eibarze. Jego autorem ma być z kolei Eddy Silvestre, który w tym czasie również przebywał w zespole „Rusznikarzy”. Już wtedy nagranie było szeroko dostępne w internecie.

W związku z tym kobieta zgłosiła się na policję, a piłkarze postanowili za wszystko przeprosić. Koniec końców w maju 2018 roku sąd zamknął dochodzenie.

Teraz proces został wznowiony, a Sąd Okręgowy w hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa wnioskuje o pięć lat więzienia dla Enricha i Luny, a także dwa lata dla Silvestre’a. Ponadto cała trójka miałaby wypłacić kobiecie z nagrania rekompensatę finansową za poniesione szkody moralne.

Enrich do tej pory rozegrał w samej LaLiga 144 spotkania. Nieco mniej występów w hiszpańskiej ekstraklasie ma Luna (125). Z kolei Silvestre w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej brał udział 11 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy