Skandaliczna przyśpiewka kibiców OGC Nice na temat Emiliano Sali | Klub wydał natychmiastowe oświadczenie [OFICJALNIE]

Skandaliczna przyśpiewka kibiców OGC Nice na temat Emiliano Sali | Klub wydał natychmiastowe oświadczenie [OFICJALNIE] fot. Gemma Fletcher / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice | Actu Foot

Fani OGC Nice nie popisali się przy okazji rozgrywania domowego ligowego spotkania z Saint-Étienne (4:2) i zainicjowali w jego trakcie skandaliczną przyśpiewkę na temat tragicznie zmarłego Emiliano Sali, by dopiec sympatykom FC Nantes za poniesioną porażkę w finale Pucharu Francji.

„Kanarki” osiągnęły niesamowity i długo wyczekiwany sukces na krajowej arenie w postaci wywalczenia krajowego pucharu po pokonaniu w wielkim finale OGC Nice (1:0).

Zwolennicy „Le Gym” nie przyjęli najlepiej tego rezultatu i dali temu wyraz przy okazji rozgrywanego ligowego spotkania z Saint-Étienne (4:2), kiedy to zainicjowali na trybunach Allianz Riviery skandaliczną przyśpiewkę na temat tragicznie zmarłego Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym w momencie realizacji zimowej przeprowadzki do Cardiff City właśnie z FC Nantes w 2019 roku.

„Argentyńczyku, który nie potrafi pływać, Emiliano pod wodą” - śpiewali fani francuskiego klubu.

Bardzo szybko na kuriozalne zachowanie swoich sympatyków zareagowali przedstawiciele drużyny z Ligue 1, którzy opublikowali na stronie internetowej stosowny komunikat.

„OGC Nice w najostrzejszym sensie potępia skandowane hasła o Emiliano Sali usłyszane w środowy wieczór na Allianz Rivierze.

Klub nie uznaje tej niewyobrażalnej i nikczemnej prowokacji przez mniejszość swoich zwolenników za własne wartości czy wartości całej czerwono-czarnej rodziny.

OGC Nice przesyła swoje wsparcie rodzinie i przyjaciołom Emiliano Sali” - czytamy w oświadczeniu.

Do sytuacji odniósł się też w dosadny sposób trener Christophe Galtier.

- Trybuny są odzwierciedleniem naszego społeczeństwa i jeśli to jest nasze społeczeństwo, to jesteśmy w głębokim gównie. Niech ci ludzie zostaną w domu. Jeśli mają obrażać zmarłych, powinni zostać w domu. Będziemy wygrywać bez nich - zapewnił szkoleniowiec „Le Gym”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy