Skandaliczna przyśpiewka kibiców OGC Nice na temat Emiliano Sali | Klub wydał natychmiastowe oświadczenie [OFICJALNIE]

Skandaliczna przyśpiewka kibiców OGC Nice na temat Emiliano Sali | Klub wydał natychmiastowe oświadczenie [OFICJALNIE] fot. Gemma Fletcher / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice | Actu Foot

Fani OGC Nice nie popisali się przy okazji rozgrywania domowego ligowego spotkania z Saint-Étienne (4:2) i zainicjowali w jego trakcie skandaliczną przyśpiewkę na temat tragicznie zmarłego Emiliano Sali, by dopiec sympatykom FC Nantes za poniesioną porażkę w finale Pucharu Francji.

„Kanarki” osiągnęły niesamowity i długo wyczekiwany sukces na krajowej arenie w postaci wywalczenia krajowego pucharu po pokonaniu w wielkim finale OGC Nice (1:0).

Zwolennicy „Le Gym” nie przyjęli najlepiej tego rezultatu i dali temu wyraz przy okazji rozgrywanego ligowego spotkania z Saint-Étienne (4:2), kiedy to zainicjowali na trybunach Allianz Riviery skandaliczną przyśpiewkę na temat tragicznie zmarłego Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym w momencie realizacji zimowej przeprowadzki do Cardiff City właśnie z FC Nantes w 2019 roku.

„Argentyńczyku, który nie potrafi pływać, Emiliano pod wodą” - śpiewali fani francuskiego klubu.

Bardzo szybko na kuriozalne zachowanie swoich sympatyków zareagowali przedstawiciele drużyny z Ligue 1, którzy opublikowali na stronie internetowej stosowny komunikat.

„OGC Nice w najostrzejszym sensie potępia skandowane hasła o Emiliano Sali usłyszane w środowy wieczór na Allianz Rivierze.

Klub nie uznaje tej niewyobrażalnej i nikczemnej prowokacji przez mniejszość swoich zwolenników za własne wartości czy wartości całej czerwono-czarnej rodziny.

OGC Nice przesyła swoje wsparcie rodzinie i przyjaciołom Emiliano Sali” - czytamy w oświadczeniu.

Do sytuacji odniósł się też w dosadny sposób trener Christophe Galtier.

- Trybuny są odzwierciedleniem naszego społeczeństwa i jeśli to jest nasze społeczeństwo, to jesteśmy w głębokim gównie. Niech ci ludzie zostaną w domu. Jeśli mają obrażać zmarłych, powinni zostać w domu. Będziemy wygrywać bez nich - zapewnił szkoleniowiec „Le Gym”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy