Skorża gotowy do powrotu na ławkę trenerską. Ekstraklasa zaczyna wzywać

Skorża gotowy do powrotu na ławkę trenerską. Ekstraklasa zaczyna wzywać fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia.pl

Maciej Skorża znalazł się w gronie osób mogących w niedalekiej przyszłości przejąć zespół Lecha Poznań - poinformował Bartosz Nosal z Interia.pl.

Ekipa z województwa wielkopolskiego prezentuje się dużo poniżej oczekiwań na krajowym podwórku od momentu wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

„Kolejorz” zdążył pożegnać się już z marzeniami o zwycięstwie w Pucharze Polski i w tabeli Ekstraklasy traci dziewięć punktów do ostatniej lokaty gwarantującej start w eliminacjach europejskich pucharów.

Ten stan rzeczy wpłynął na pojawienie się w mediach plotek dotyczących ewentualnego przedwczesnego zakończenia współpracy z trenerem Dariuszem Żurawiem przez przedstawicieli Lecha Poznań.

Radosław Nawrot z Interia.pl poinformował jednak, że władze klubu nie noszą się na razie z zamiarem zwolnienia 48-latka z zajmowanego stanowiska i dają mu jeszcze czas na dźwignięciem zespołu z kryzysu.

Z kolei jego redakcyjny kolega, Bartosz Nosal, uważa, że mimo wszystko wysłannicy ekipy z województwa wielkopolskiego rozglądają się na rynku za jego wartościowym następcą.

Obecnie „Kolejorz” ma rozważać wiele opcji. Wśród nich znajduje się między innymi zatrudnienie zagranicznego trenera z jednego z krajów Beneluksu, co można bezpośrednio powiązać z działaniami podejmowanymi przez dyrektora sportowego - Tomasza Rząsę.

Naturalnie w klubie jest też brana pod uwagę kandydatura polska i, jak przekonuje wspomniany dziennikarz, w kuluarach pojawił się pomysł ponownego zatrudnienia Macieja Skorży.

Były opiekun takich drużyn jak Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin odpowiadał za wyniki osiągane przez Lecha w latach 2014-2015. Wówczas sięgnął on z zespołem po jego ostatnie mistrzostwo Polski.

Osiągnięcie tego sukcesu nie pozwoliło mu jednak zachować posady w następnym sezonie, w którym to „Kolejorz” znalazł się w pewnym momencie nawet na ostatniej pozycji w tabeli Ekstraklasy.

49-latek odpowiadał do niedawna za wyniki reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23. Skorża pożegnał się z tą kadrą w lutym 2020 roku po tym, jak nie udało mu się wywalczyć z nią awansu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Wcześniej razem z tą reprezentacją zajął trzecie miejsce na Asian Games w 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy