Skorża łączony z powrotem do Ekstraklasy

Skorża łączony z powrotem do Ekstraklasy fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: WP SportoweFakty

WP SportoweFakty podają, że Maciej Skorża jest jest jednym z kandydatów na nowego trenera Lecha Poznań.

Miesiąc temu władze „Kolejorza” zwolniły Adama Nawałkę. Następcą byłego selekcjonera reprezentacji Polski został Dariusz Żuraw, który przejął zespół do końca sezonu. Na razie nie wiadomo, czy poprowadzi on drużynę również w kolejnych rozgrywkach. Jeśli nie, być może do Poznania wróci Skorża.

47-latek był szkoleniowcem Lecha od września 2014 do października 2015 roku. Z „Kolejorzem” zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski. Z klubem rozstał się z uwagi na fatalny w wykonaniu poznaniaków początek sezonu 2015/2016.

Według WP SportoweFakty właściciel Lecha, Jacek Rutkowski, dalej ceni jednak umiejętności szkoleniowe Skorży. Sam trener, choć obecnie prowadzi reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23, podobno rozważyłby powrót do Ekstraklasy, gdzie miałby okazję ponownie zaistnieć.

Oprócz trofeów zdobytych Lechem, Skorża ma na koncie dwa tytuły mistrzowskie, po które sięgnął z Wisłą Kraków, a także trzy Puchary Polski (dwa z Legią Warszawa i jeden z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski).

Powyższe źródło podkreśla, że do finalizacji takiego ruchu na razie daleka droga. Bardzo prawdopodobne, że poznański zespół po prostu dalej będzie prowadził Żuraw.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy