Skowronek żegna się z Wisłą Kraków

Skowronek żegna się z Wisłą Kraków fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Artur Skowronek oficjalnie rozstanie się z Wisłą Kraków w najbliższych dniach. Decyzja co do przyszłości trenera już zapadła.

Pomimo tego, że działacze Wisły Kraków poczynili spore wzmocnienia względem poprzedniego sezonu, to postawa drużyny jak na razie pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszym oficjalnym meczu ekipa prowadzona przez Artura Skowronka nie ustrzegła się błędów i musiała uznać wyższość trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Już wtedy w głowach władza zaświeciła się lampka, czy aby na pewno wszystko idzie w dobrym kierunku. Pod Wawelem postanowiono jednak dać 38-latkowi jeszcze jedną szansę. Wydaje się, że tej nie wykorzystał.

Pomimo upływu tygodni, Wisła nadal przypomina jedynie cień drużyny, która przed pandemią koronawirusa punktowała najlepiej w lidze.

Duży wpływ na to miał mieć doskonale znany w Polsce trener od przygotowania kondycyjnego, Leszek Dyja, który rozstał się z klubem.

Grzechy byłego trenera między innymi Stali Mielec można mnożyć. Piłkarze skarżyli się też między innymi na to, że kontakt z nim jest bardzo ograniczony i w razie decyzji od odsunięciu kogoś od zespołu, szkoleniowiec nie potrafił zawodnikom wytłumaczyć, dlaczego tak się stało.

Pod wątpliwość poddawany był także obecny sztab 38-latka. Po odejściu Dawida Szulczyka na jego miejscu powstała duża wyrwa, której z tego, co słyszeliśmy, nie udało się załatać w należyty sposób. Obecny trener Wigier był bowiem bardzo ceniony i szanowany przez zespół.

Na początku zeszłego tygodnia doszło do spotkania trenera z władzami klubu. Te przekazały szkoleniowcowi, że nie są zadowolone z postawy zawodników, ale mimo to, nadal ma on ich poparcie.

Sielanka nie trwała jednak długo, bo tylko trzy dni. W poprzedni piątek drużyna Skowronka podejmowała przed własną publicznością swoją imienniczkę z Płocka i zaprezentowała się fatalnie. Porażka 0-3 przed własną publicznością mówi sama za siebie. Rozmiar katastrofy niech uzmysłowi fakt, że piłkarze Wisły oddali swój pierwszy celny strzał dopiero po 80. minucie meczu.

Od tamtej pory w gabinetach władz „Białej Gwiazdy” trwają gorączkowe narady, co z tym fantem zrobić. Jak się udało nam dowiedzieć, klamka w tej sprawie zapadła i w poniedziałek doszło do spotkania szefostwa Wisły z trenerem Skowronkiem.

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi 38-latka. Wedle naszych informacji w Wiśle kontaktowano się do tej pory z trzema polskimi trenerami. Jednym z nich był Jacek Zieliński, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Na pewno nie kontaktowano się za to z trenerem Adamem Nawałką.

Pomimo rozmów z polskimi szkoleniowcami, nie można wykluczyć, że pod Wawelem sięgną po kogoś zza granicy. Jeśli jednak działacze 13-krotnego mistrza Polski podejmą taką decyzję, na komunikat ogłaszający nazwisko nowego trenera trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Warto dodać, że rok temu przy Reymonta 22 kandydatura Skowronka wywołała niemałą różnicę zdań wśród osób zarządzających klubem. Kilka osób odpowiedzialnych za pion sportowy oraz były prezes Piotr Obidziński negatywnie zaopiniowali tego szkoleniowca. 

***

SPROSTOWANIE: 

W poniedziałek szefostwo Wisły Kraków nie debatowało z Arturem Skowronkiem na temat jego przyszłości. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy