Skrzydłowy Odry Opole mówi wprost: Mamy problem z mentalnością
2025-04-13 13:01:40; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Odra Opole spisuje się w tym sezonie fatalnie i w oczy zaczyna jej zaglądać widmo spadku z I ligi. O problemach klubu z TVP Sport porozmawiał Tomáš Přikryl.
Odra Opole poprzedni sezon zakończyła na szóstym miejscu w I lidze, co zagwarantowało jej udział w barażach o awans do Ekstraklasy. W ich półfinale lepsza okazała się jednak Arka Gdynia, która tamto spotkanie wygrała 4:2.
W takich okolicznościach, wyniki Odry w trwającej kampanii są dla jej sympatyków tym większym rozczarowaniem. Po 26 spotkaniach ma ona na koncie jedynie 23 punkty, co przekłada się na dopiero 14 lokatę, a przewaga nad strefą spadkowa wynosi zaledwie dwa „oczka” (należy jednak podkreślić, że Odra rozegrała dwa spotkania mniej niż, znajdująca się na 16 miejscu, Warta Poznań). O przyczynę słabszych wyników TVP Sport zapytało skrzydłowego Odry, Tomáša Přikryla.
– Wydaje mi się, że w dużej mierze mamy problem z mentalnością. Ta sytuacja nie jest dla nas łatwa. Trudno na pstryknięcie palcem wyjść z takiego dołka. Siłę mentalną budują wyniki, więc musimy skupić się na tym, by w kolejnych meczach zachować dobrą grę w defensywie i zacząć regularnie punktować, nie mówię tu nawet o samych zwycięstwach, ale regularnym zdobywaniu kolejnych oczek do naszego konta. W kolejnych spotkaniach musimy skupić się na prostych, piłkarskich rzeczach - powiedział 32-latek.Popularne
Přikryl polskim kibicom jest dobrze znany, bo wcześniej związany był z Jagiellonią Białystok oraz Wartą Poznań, dla których zanotował w sumie 129 występów w Ekstraklasie. Do Odry trafił latem, a jego bilans w jej barwach to cztery trafienia w 19 spotkaniach.
W niedzielę o 14:30 Odra podejmie u siebie Wisłę Kraków.















![Filip Marchwiński na wylocie z Serie A?! Jego klub podpisał nowego ofensywnego pomocnika [OFICJALNIE]](img/photos/114394/170x113/omri-gandelman.jpg)



![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/90x60/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/90x60/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/90x60/xyz.jpg)








