Sky Sports: Aké i Tarkowski na celowniku Leicester

Sky Sports: Aké i Tarkowski na celowniku Leicester
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jak donosi Sky Sports, Nathan Aké i James Tarkowski są najpoważniejszymi kandydatami na następcę Harry'ego Maguire'a w Leicester City.

W najbliższych dniach zostanie potwierdzony transfer 26-letniego stopera do Manchesteru United. Sprawa jest już przesądzona. „Czerwone Diabły” zapłacą za niego 80 milionów funtów. Będzie to największa transakcja z udziałem obrońcy w historii piłki.

Maguire był podstawowym zawodnikiem Leicester przez dwa ostatnie sezony i jego odejście będzie dla „Lisów” mocno odczuwalne. Klub z King Power Stadium rozgląda się za następcą Anglika. Na krótkiej liście jego działaczy mają znajdować się 24-letni Aké z Bournemouth oraz 26-letni Tarkowski z Burnley. Leicester odbyło już nieformalne rozmowy w ich sprawie.

W dwóch poprzednich sezonach Aké nie opuścił ani jednej kolejki Premier League. Tarkowski również jest ważnym ogniwem swojego zespołu. Obu będzie bardzo trudno wyciągnąć z aktualnych drużyn. Zdaniem Sky Sports Tarkowski może kosztować około 40 milionów funtów (43 miliony euro), a Aké jeszcze więcej.

Leicester podejmie próby mające na celu zakontraktowanie jednego z nich. Brytyjscy dziennikarze podkreślają jednocześnie, że władze „Lisów” nie zamierzają przepłacać i w przypadku blokowania zawodników przez ich kluby, mogą zrezygnować ze swoich planów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy