Sky Sports: Bayern na razie odpuszcza w sprawie Leroya Sané. Dwa inne transfery bardziej realne

Sky Sports: Bayern na razie odpuszcza w sprawie Leroya Sané. Dwa inne transfery bardziej realne fot.
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | Sky Sport Deutschland

Leroy Sané najprawdopodobniej nie przeniesie się do Bayernu Monachium w bieżącym oknie transferowym. Bawarczycy skupiają się obecnie na angażu innych zawodników.

Priorytetem „Gwiazdy Południa” wciąż jest sprowadzenie następców Francka Ribéry’ego i Arjena Robbena. Takowymi mogliby być Leroy Sané oraz Nicolas Pépé. I o ile transfer tego ostatniego wciąż jest realny nim letnie okno transferowe dobiegnie końca, angaż skrzydłowego Manchesteru City stał się niemożliwy do realizacji. 

Tak przynajmniej wyniki z doniesień Sky Sports i Sky Sport Deutschland. Źródła te donoszą, że mistrzowie Niemiec liczyli na pomoc ze strony zawodnika. 23-latek nie przekazał jednak władzom „Obywateli”, że chce odejść. Ponadto cała operacja pochłonęłaby ponad 100 milionów euro. Dlatego też Bayern Monachium odpuszcza w kwestii pozyskania byłego piłkarza Schalke i obiera sobie za cel Calluma Hudsona-Odoia i Yannicka Ferreirę Carrasco.

Nie oznacza to jednak, że Bawarczycy całkowicie wycofują się z walki o podpis Leroya Sané. Będą nadal śledzili jego sytuację, z tą różnicą, że Niemiec nie jest już priorytetem na bieżące okno transferowe. 

Jego liczby z ubiegłego sezonu prezentują się następująco: 47 spotkań, 16 goli i 18 kluczowych podań. Umowa wiąże go z Manchesterem City do 30 czerwca 2021 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy