Sky Sports: Chińczycy chcą przejąć angielski klub

Sky Sports: Chińczycy chcą przejąć angielski klub fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Sky Sports podaje, że chińscy inwestorzy myślą o kupnie Boltonu Wanderers.

W sprawę zamieszany jest Mark Taylor, który w przeszłości pracował w angielskim klubie. Jak czytamy, pomaga on chińskiej grupie inwestorów zainteresowanej objęciem Boltonu. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o ludzi powiązanych z Shandong Luneng - drużyną rywalizującą w Chinese Super League, której szeregi niedawno zasilił Marouane Fellaini. Belgijski pomocnik wcześniej grał w Manchesterze United.

Na razie nic nie jest przesądzone, ale według brytyjskich dziennikarzy Chińczycy dają mocno do zrozumienia, że chcieliby wyprowadzić Bolton na prostą.


Angielski zespół jakiś czas temu znalazł się nad przepaścią. Na finiszu sezonu, który zakończył się dla niego spadkiem z Championhsip, jego piłkarze, w tym Paweł Olkowski, zaczęli protestować. Wszystko z powodu zaległości w wypłatach. Więcej na temat całego zamieszania TUTAJ i TUTAJ.

Chęć przejęcia drużyny przejawiał też Laurence Bassini, a więc były właściciel Watfordu. Choć sprawa trochę się skomplikowała, podobno dalej jest on zainteresowany takim ruchem.

Jeszcze nie tak dawno temu Bolton rywalizował w Premier League, spędzając na najwyższym rodzimym szczeblu 11 kolejnych sezonów. „The Trotters” pożegnali się z nim po rozgrywkach 2011/2012 i już tam nie wrócili.

Więcej na temat: Anglia Chiny Bolton Wanderers FC

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy