Sky Sports: Henry może wrócić na ławkę trenerską. Francuz prowadzi rozmowy

Sky Sports: Henry może wrócić na ławkę trenerską. Francuz prowadzi rozmowy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Choć przygoda Thierry'ego Henry'ego z AS Monaco zakończyła się klapą, Francuz może szybko wrócić na ławkę trenerską.

Jak podaje Sky Sports, Henry znalazł się na celowniku władz New York Red Bulls. Strony prowadzą rozmowy i bardzo możliwe, że 41-latek zostanie wkrótce szkoleniowcem amerykańskiego zespołu.

Legendarny napastnik kończył w nim karierę zawodniczą, strzelając 51 goli w 122 spotkaniach MLS. Już po zawieszeniu butów na kołku Henry był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgii, a w październiku zeszłego roku podjął pierwszą samodzielną pracę w roli trenera.

W Monaco Francuz pracował jednak tylko przez trzy miesiące. Ekipa z księstwa rozegrała pod jego wodzą 20 spotkań. Zanotowała pięć zwycięstw, cztery remisy i 11 porażek. Henry zarobił w tym czasie ponad 25 milionów euro brutto (więcej TUTAJ).

Prowadzony przez Chrisa Armasa zespół z Nowego Jorku zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. W sześciu dotychczasowych meczach zdobył pięć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy