Sky Sports: Stoke City wyrzuciło Berahino

Sky Sports: Stoke City wyrzuciło Berahino fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jak donosi Sky Sports, władze Stoke City nie zamierzają kontynuować współpracy z Saido Berahino.

Kilkanaście dni temu napastnikowi „The Potters” zabrano prawo jazdy na 30 miesięcy i nałożono na niego grzywnę w wysokości 75 tysięcy funtów. To efekt prowadzenia przez niego samochodu pod wpływem alkoholu. Reprezentant Burundi został zatrzymany w Londynie w lutym tego roku. Poziom alkoholu we krwi piłkarza był trzy razy większy niż dopuszczalna wartość. 25-latek miewał już podobne przygody w przeszłości.

Według dziennikarzy Sky Sports działacze Stoke podjęli decyzję o rozstaniu z Berahino. Wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zostanie on jednak wystawiony na listę transferową, tylko po prostu rozwiązano z nim kontrakt (był ważny do 30 czerwca 2022 roku). Klub mógł to zrobić z uwagi na nieprzestrzeganie jego regulaminu przez atakującego.

Jak czytamy, ten nie zgadza się z taką decyzją i zamierza podjąć kroki prawne przeciwko Stoke.

Berahino trafił do niego na początku 2017 roku. West Bromwich Albion otrzymało z tytułu transferu około 16 milionów euro.

Bilans Berahino w koszulce Stoke to 56 spotkań, pięć bramek i dwie asysty. W sezonie 2018/2019 zanotował 23 występy i trzy trafienia w Championship.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy