Sky Sports: Wstępne rozmowy Conte. „W razie czego”

Sky Sports: Wstępne rozmowy Conte. „W razie czego” fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Sky Sports podaje, że działacze Juventusu skontaktowali się z Antonio Conte.

We wtorek mistrz Włoch został niespodziewanie wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez Ajax. Amsterdamczycy wygrali w Turynie 2:1 po golach Donny'ego van de Beeka oraz Matthijsa de Ligta.

Już po ostatnim gwizdku dziennikarze zapytali Massimiliano Allegriego o jego przyszłość w klubie. - Jaka jest moja decyzja? Powiedziałem prezesowi, że zostaję - stwierdził 51-letni szkoleniowiec.


Zdaniem dziennikarzy Sky Sports wcześniej doszło do kontaktu między władzami Juventusu a Conte. Turyńczycy chcieli sprawdzić dostępność 49-latka, na wypadek gdyby zdecydowali się jednak rozstać z Allegrim. Powyższe źródło podkreśla, że rozmowa miała charakter wstępny i nie ustalano żadnych szczegółów.

Kontrakt Allegriego z Juventusem jest ważny do 30 czerwca 2020 roku. Turyńczycy odpadli z LM, ale lada moment zapewnią sobie piąte mistrzostwo Włoch pod jego wodzą.

Conte pozostaje bezrobotny, odkąd w zeszłym roku rozstał się z Chelsea. Włoch pracował już w Juventusie w latach 2011-2014, sięgając wtedy z turyńczykami po trzy tytuły mistrzowskie.

W ostatnich tygodniach 49-latka łączono już z Bayernem i Interem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy