Śląsk Wrocław bez podstawowego zawodnika na mecz z Legią Warszawa. „Mega pech” [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Źródło: Śląsk Wrocław

W niedzielnym meczu Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław (2:0) żółtą kartkę zobaczył Matías Nahuel Leiva i nie zagra w następnym spotkaniu z Legią Warszawa.

Górnik Zabrze objął prowadzenie w starciu ze Śląskiem Wrocław kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Rafała Leszczyńskiego pokonał wtedy Kamil Lukoszek, który otrzymał świetne podanie od Damiana Rasaka. Po przerwie 22-latek dorzucił drugie trafienie. To jego premierowe gole w Ekstraklasie.

Śląsk nie tylko przegrał z zabrzanami, ale i stracił podstawowego zawodnika na kolejne starcie z Legią Warszawa. W doliczonym czasie gry niedzielnej potyczki żółtą kartkę zobaczył bowiem Matías Nahuel Leiva.

„Mega pech Matiasa Nahuela Leivy. Z poślizgnięcia się wyszedł brzydki faul, który kosztuje go czwartą żółtą kartkę i zabraknie go z Legią Warszawa” - ocenił całą sytuację na Twitterze Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Z zabrzanami z podobnego powodu nie zagrał kapitan zespołu Erik Expósito.

Występ przeciwko Górnikowi był dla 27-letniego Nahuela Leivy 23. w tym sezonie Ekstraklasy. Na koncie ma siedem goli i dwie asysty. Jego brak na murawie może być odczuwalny.

Po porażce Śląsk dalej ma 50 punktów w ligowej tabeli, ale jego strata do pierwszej Jagiellonii Białystok nie wzrosła. Wszystko dlatego, że wcześniej uległa ona Cracovii 1:3.

Mecz Legii z wrocławianami odbędzie się 21 kwietnia.