Śląsk Wrocław może niedługo zmienić właściciela

Śląsk Wrocław może niedługo zmienić właściciela fot. Marcin Karczewski / PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Super Express

Śląsk Wrocław wkrótce może zostać przejęty przez zagraniczny fundusz inwestycyjny - informuje Marcin Torz na łamach „Super Expressu”.

Więcej szczegółów ma zdradzić prezydent Wrocławia Jacek Sutryk po zakończeniu najbliższego meczu przeciwko Wiśle Płock.

Obecnie większościowym udziałowcem Śląska jest miasto Wrocław. Wiadomo, że na sprzedaż akcji zostanie zorganizowany przetarg, w którym wezmą udział dwa podmioty. Będą to fundusze inwestycyjne, które mają już doświadczenie w zarządzaniu klubami piłkarskimi w Europie.

Nabywca nie będzie miał prawa do zmiany nazwy klubu, ani przeniesienia go do innego miasta. Ponadto będzie zobowiązany do długoterminowego przeznaczania określonych środków finansowych na rozwój Śląska Wrocław. Miasto zachowa natomiast mniejszościowe udziały w klubie oraz pierwszeństwo zakupu, jeśli inwestor zdecyduje się na ewentualne wycofanie z projektu.

Przejęcie Śląska przez nowego właściciela ma nastąpić niezależnie od utrzymania się lub spadku z Ekstraklasy.

Drużyna Jacka Magiery na trzy kolejki przed końcem sezonu znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznego miejsca traci pięć punktów. Sobotni mecz z Wisłą Płock okaże się zatem decydujący dla dalszych losów zespołu.

Więcej na temat: Śląsk Wrocław Polska Sponsoring

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy