Śląsk Wrocław zwycięski w ostatnim teście przed ligą

Śląsk Wrocław zwycięski w ostatnim teście przed ligą fot. Marcin Karczewski / PressFocus
Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław pokonał w sobotnim meczu sparingowym KKS 1925 Kalisz 1925 2:1.

Śląsk Wrocław mierzył się z KKS-em 1925 Kalisz na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Sparing lepiej rozpoczął lider Ekstraklasy, dla którego gola w 27. minucie strzelił Patryk Janasik. W 48. minucie prowadzenie ekipy Jacka Magiery podwyższył Piotr Samiec-Talar. Wicelider tabeli II ligi odpowiedział na to trafieniem Huberta Sobola, ale na tym się skończyło. Gospodarze wygrali 2:1.

Tym samym zanotowali drugie sparingowe zwycięstwo w trakcie zimowych przygotowań. Wcześniej pokonali NK Domžale 2:1. Oprócz tego ulegli Dinamu Zagrzeb oraz Hajdukowi Split kolejno 2:3 i 1:3, a także zremisowali bezbramkowo z Red Bull Salzburg.

W sobotę na murawie nie zabrakło najnowszego nabytku Śląska - Tomasso Guercio, który zameldował się na niej po przerwie. Wystąpili też inni zawodnicy pozyskani zimą - Patryk Klimala, Alen Mustafić oraz Simeon Petrow.

- Na pewno z przebiegu meczu wyglądało to bardzo optymistycznie. Wiele kwestii, które zakładaliśmy sobie przed spotkaniem, zostało spełnionych, ale było też kilka niedociągnięć. Myślę, że pod bramką przeciwnika mogliśmy stworzyć jeszcze większe zagrożenie. Mamy jeszcze tydzień do ligi, więc pracujemy ciężko, robimy swoje i optymistycznie patrzymy w przyszłość. „Intensywna praca” najlepiej opisuje nasze ostatnie tygodnie - powiedział po meczu prawy obrońca Martin Konczkowski.

Pierwszym ligowym rywalem Śląska po zimowej przerwie będzie Pogoń Szczecin. Spotkanie to odbędzie się 11 lutego.

Podopieczni Magiery obecnie mają na koncie 41 punktów w tabeli.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta”