Slavia Praga rusza na pomoc ligowym rywalom. Klub podzieli się zyskiem z europejskich pucharów

Slavia Praga rusza na pomoc ligowym rywalom. Klub podzieli się zyskiem z europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jaroslav Tvrdík (Twitter) | Grzegorz Rudynek (Twitter)

Jaroslav Tvrdík, pełniący funkcję prezesa Slavii Praga, poinformował za pośrednictwem Twittera, że aktualny mistrz Czech wspomoże finansowo drużyny występujące w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju.

Zespół z Pragi został w listopadzie 2018 roku przejęty przez Chińczyków reprezentujących interesy Sinobo Group i CITIC Group.

Od tego momentu poczyniono w klubie szereg inwestycji, które pozwoliły Slavii zaistnieć na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Teraz „Czerwono-Biali” postanowili wykorzystać ten fakt w dobie pandemii koronawirusa i zdecydowali się przekazać część z środków uzyskanych za sprawą występów w europejskich pucharach na rzecz funduszu solidarnościowego wspomagającego biedniejsze drużyny w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Czechach.

„Slavia Praga przeznaczy 15 procent dochodów z europejskich pucharów z najbliższych dwóch sezonów na rzecz funduszu solidarnościowego dla klubów z pierwszej i drugiej ligi czeskiej. Wszystkich innych naszych przedstawicieli w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy zachęcamy do tego samego” - poinformował prezes Jaroslav Tvrdík.

„Czerwono-Biali” za udział w trwającej edycji Ligi Mistrzów otrzymają około 18 milionów euro. Połowę mniej zespół z Czech zainkasował za występy w poprzednim sezonie w Lidze Europy.

Więcej na temat: Slavia Praga Czechy Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy