Slavia Praga rusza na pomoc ligowym rywalom. Klub podzieli się zyskiem z europejskich pucharów

Slavia Praga rusza na pomoc ligowym rywalom. Klub podzieli się zyskiem z europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jaroslav Tvrdík (Twitter) | Grzegorz Rudynek (Twitter)

Jaroslav Tvrdík, pełniący funkcję prezesa Slavii Praga, poinformował za pośrednictwem Twittera, że aktualny mistrz Czech wspomoże finansowo drużyny występujące w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju.

Zespół z Pragi został w listopadzie 2018 roku przejęty przez Chińczyków reprezentujących interesy Sinobo Group i CITIC Group.

Od tego momentu poczyniono w klubie szereg inwestycji, które pozwoliły Slavii zaistnieć na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Teraz „Czerwono-Biali” postanowili wykorzystać ten fakt w dobie pandemii koronawirusa i zdecydowali się przekazać część z środków uzyskanych za sprawą występów w europejskich pucharach na rzecz funduszu solidarnościowego wspomagającego biedniejsze drużyny w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Czechach.

„Slavia Praga przeznaczy 15 procent dochodów z europejskich pucharów z najbliższych dwóch sezonów na rzecz funduszu solidarnościowego dla klubów z pierwszej i drugiej ligi czeskiej. Wszystkich innych naszych przedstawicieli w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy zachęcamy do tego samego” - poinformował prezes Jaroslav Tvrdík.

„Czerwono-Biali” za udział w trwającej edycji Ligi Mistrzów otrzymają około 18 milionów euro. Połowę mniej zespół z Czech zainkasował za występy w poprzednim sezonie w Lidze Europy.

Więcej na temat: Slavia Praga Czechy Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy