Slimani, były transferowy rekordzista Leicester City, odchodzi z klubu. Czas na domino

Slimani, były transferowy rekordzista Leicester City, odchodzi z klubu. Czas na domino fot. Leicester City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Na wtorek zaplanowano testy medyczne Islama Slimaniego. To oznacza, że Algierczyk jest już o krok od przeprowadzki z Leicester City do Olympique’u Lyon, o czym donosi Gianluca Di Marzio.

Po obiecującym finiszu rozgrywek w wykonaniu „Les Gones” gotowość odejścia wyraził Memphis Depay, któremu marzyła się przeprowadzka do FC Barcelona. Wówczas Francuzi skontaktowali się z Islamem Slimanim i niewiele brakowało, aby transfer stał się faktem.

Teraz ekipie znad Rodanu ponownie przyszło zmierzyć z zadaniem znalezienia nowego napastnika, bowiem Moussa Dembélé nie chce kontynuował kariery nad Sekwaną. Atakujący jest o krok od przenosin do Atlético Madryt, co zresztą potwierdzili przedstawiciele obu klubów. Mając to na uwadze, do działania przeszedł Olympique Lyon.

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów uznał, że najlepszą opcją będzie zakontraktowanie wspomnianego Algierczyka, który zupełnie nie liczy się dla Brendana Rodgersa. Tym sposobem zainicjowano rozmowy i jak informuje Gianluca Di Marzio, pojawił się wyczekiwany przełom.

Leicester City wyraziło zgodę na przyjazd 32-latka do Francji w celu przejścia testów medycznych. To ma nastąpić już we wtorek, po czym należy spodziewać się ogłoszenia transferu.

Umowa autora 30 trafień i 18 asyst w 69 występach dla reprezentacji Algierii obowiązuje jedynie do 30 czerwca. Tym samym ewentualna opłata nie powinna być zbyt wysoka.

Slimani w kampanii 2019/2020 przebywał na wypożyczeniu w AS Monaco. Wówczas w 19 spotkaniach zdobył 9 bramek i posłał siedem ostatnich podań.

Do Anglii trafił za 30 milionów funtów ze Sportingu przed sezonem 2016/2017. Był to na tamten moment największy zakup „Lisów”, ale trudno powiedzieć, aby kiedykolwiek się spłacił.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy