Sobiech na szczycie listy życzeń!

Sobiech na szczycie listy życzeń!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bild

FC St. Pauli jest zainteresowane pozyskaniem polskiego napastnika, Artura Sobiecha.

Jak poinformował „Bild”, działacze hamburskiego klubu poszukują napastnika, który pomógłby im w rozwiązaniu problemu z e zdobywaniem bramek. Według niemieckich dziennikarzy na szczycie listy życzeń klubu znajduje się Artur Sobiech, występujący aktualnie w Darmstadt.

Polak w lecie po sześciu latach odszedł z Hannoveru, w którym nigdy nie osiągnął spodziewanej u niego formy strzeleckiej. Nie strzelał nawet wtedy, gdy klub spadł na zaplecze Bundesligi, więc po ponownym awansie zrezygnowano z usług 27-letniego snajpera. Sobiech długo czekał na nowego pracodawcę, ale ostatecznie postanowił skorzystać z oferty SV Darmstadt, czyli spadkowicza z Bundesligi.

W nowym otoczeniu Polak nadal ma spore problemy z regularnym zdobywaniem bramek i obecnie może pochwalić się zaledwie trzema trafieniami i czterema asystami w szesnastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Sobiechowi należy jednak oddać, że cała drużyna spisuje się poniżej oczekiwań i najlepszy strzelec klubu uzbierał w lidze cztery bramki.

Według „Bilda” transfer 27-latka zimą rozważa FC St. Pauli, ale najpierw działacze hamburskiej drużyny będą musieli rozwiązać kilka problemów. Być może największym z nich jest znalezienie odpowiedniego klubu dla partnerki zawodnika, Bogny Sobiech. Żona wychowanka Ruchu Chorzów jest piłkarką ręczną, która gra w Bundeslidze i, jak przyznawali w wywiadzie dla „Weszło”, ich rozłąka nie wchodzi w grę (obecne kluby małżeństwa dzieli zaledwie 25 kilometrów).

Drugim z problemów może być zmiana trenera w Darmstadt. Torstena Fringsa niedawno zastąpił Dirk Schuster, dlatego Sobiech może mieć nadzieję na odbudowanie się u nowego szkoleniowca i wywalczenie miejsca w pierwszym zespole.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy