Sobiech na szczycie listy życzeń!

Sobiech na szczycie listy życzeń!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bild

FC St. Pauli jest zainteresowane pozyskaniem polskiego napastnika, Artura Sobiecha.

Jak poinformował „Bild”, działacze hamburskiego klubu poszukują napastnika, który pomógłby im w rozwiązaniu problemu z e zdobywaniem bramek. Według niemieckich dziennikarzy na szczycie listy życzeń klubu znajduje się Artur Sobiech, występujący aktualnie w Darmstadt.

Polak w lecie po sześciu latach odszedł z Hannoveru, w którym nigdy nie osiągnął spodziewanej u niego formy strzeleckiej. Nie strzelał nawet wtedy, gdy klub spadł na zaplecze Bundesligi, więc po ponownym awansie zrezygnowano z usług 27-letniego snajpera. Sobiech długo czekał na nowego pracodawcę, ale ostatecznie postanowił skorzystać z oferty SV Darmstadt, czyli spadkowicza z Bundesligi.

W nowym otoczeniu Polak nadal ma spore problemy z regularnym zdobywaniem bramek i obecnie może pochwalić się zaledwie trzema trafieniami i czterema asystami w szesnastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Sobiechowi należy jednak oddać, że cała drużyna spisuje się poniżej oczekiwań i najlepszy strzelec klubu uzbierał w lidze cztery bramki.

Według „Bilda” transfer 27-latka zimą rozważa FC St. Pauli, ale najpierw działacze hamburskiej drużyny będą musieli rozwiązać kilka problemów. Być może największym z nich jest znalezienie odpowiedniego klubu dla partnerki zawodnika, Bogny Sobiech. Żona wychowanka Ruchu Chorzów jest piłkarką ręczną, która gra w Bundeslidze i, jak przyznawali w wywiadzie dla „Weszło”, ich rozłąka nie wchodzi w grę (obecne kluby małżeństwa dzieli zaledwie 25 kilometrów).

Drugim z problemów może być zmiana trenera w Darmstadt. Torstena Fringsa niedawno zastąpił Dirk Schuster, dlatego Sobiech może mieć nadzieję na odbudowanie się u nowego szkoleniowca i wywalczenie miejsca w pierwszym zespole.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy