Solskjær bojkotuje norweską telewizję po dużej aferze obyczajowej. Domaga się przeprosin

Solskjær bojkotuje norweską telewizję po dużej aferze obyczajowej. Domaga się przeprosin fot. Manchester United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dagbladet

Norweski menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær nie udziela wypowiedzi rodzimej stacji TV 2 od marca bieżącego roku i w dalszym ciągu czeka na przeprosiny za materiał, w którym został przedstawiony jako jeden z obrońców Babacara Sarra oskarżonego o dokonanie gwałtu.

Norweski szkoleniowiec musiał swego czasu jako opiekun Molde (2015-2018) zmierzyć się z poważnym skandalem obyczajowym z udziałem swojego piłkarza - Babacara Sarra, który trafił do prowadzonego przez niego zespołu w lipcu 2016 roku.

Defensywny pomocnik przed i po nastaniu tego momentu miał dopuścić się gwałtu na pięciu kobietach (jedna z nich urodziła dziecko). Pierwszą z nich miał skrzywdzić w Sztokholmie, gdzie szwedzka policja nie zdecydowała się postawić mu żadnych zarzutów. Z kolei pozostałe cztery miały paść jego ofiarą już w Norwegii, gdzie tamtejsze służby okazały się bardziej skłonne do zbadania całej sprawy.

Ta początkowo zakończyła się uniewinnieniem 29-letniego piłkarza w sierpniu 2018 roku. Poszkodowanie kobiety nie zgodziły się z tym wyrokiem, podobnie jak tamtejsza prokuratura, która złożyła apelację. Z tego też powodu cały proces miał ruszyć na nowo 14 lutego 2019 roku.  Nic takiego jednak nie nastąpiło, ponieważ Senegalczyk odmówił pobrania próbki krwi i tuż przed rozpoczęciem rozprawy uciekł z Norwegii, aby w ostatnim czasie występować w rosyjskim Jenisiej Krasnojarsk i saudyjskim Damac FC.

Z tym drugim klubem rozstał się w lutym i od tego momentu ukrywa się przed Interpolem, który poszukuje go za niestawienie się przed sądem, a dodatkowo został oskarżony o dokonanie kolejnego gwałtu.

Jaką rolę w tym odgrywa Ole Gunnar Solskjær? Otóż Kamila Visnes (jedna z poszkodowanych) udzieliła w marcu wywiadu stacji TV 2, w którym posądziła norweskiego szkoleniowca o wspieranie i opowiedzenie się po stronie Sarra, który mógł wówczas liczyć na regularną grę w prowadzonym przez niego zespole.

Norweg poczuł się bardzo dotknięty tymi słowami oraz brakiem skonfrontowania wersji kobiety z jego, dlatego zdecydował się nie udzielać żadnych wypowiedzi wspomnianemu medium.

- To prawda, że ​​Ole Gunnar Solskjær nie udziela wywiadów dziennikarzom TV 2. Taka sytuacja ma miejsce od marca i przez ponad pół roku, które minęło, nie było oznak pojednania. Jako powód swojej decyzji podaje fakt, że TV 2 przedstawiło sprawę pokrzywdzonej przez Babacara Sarra, która skrytykowała Molde oraz niego za popieranie oskarżonego. Solskjær zareagował także negatywnie na to, że przygotowaliśmy angielską wersję tej rozmowy na naszej stronie internetowej - powiedział Jansen Hagen z redakcji sportowej TV 2 na łamach Dagbladet”

- Solskjær chce przeprosin, ale nie widzimy, żeby istniały podstawy ku temu. Do naszych zadań należy informowanie, dlatego musimy pozostać wolni, niezależni oraz krytyczni. Jednocześnie musimy uszanować jego stanowisko. Takiego dokonał wyboru - dodał dziennikarz.

Dziennikarze „Dagbladet” poprosili o komentarz w tej sprawie przedstawicieli Manchesteru United. Ci nie odnieśli się do prawy Senegalczyka, ale zapewnili, że ich szkoleniowiec należycie wypełnia swoje obowiązki wobec akredytowanych mediów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy