Southampton podjęło decyzję w sprawie przyszłości Jana Bednarka

Southampton podjęło decyzję w sprawie przyszłości Jana Bednarka fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Alex Crook | talkSPORT

Jan Bednarek otrzymał zgodę na opuszczenie Southampton - poinformował Alex Crook z talkSPORT.

Wiele więc wskazuje na to, że środkowy obrońca zakończy swoją pięcioletnią przygodę na St Mary's. Zarząd „Świętych” zapewnił reprezentanta Polski, że jeśli tylko na biurko trafi atrakcyjna oferta, to zapali się zielone światło na przenosiny do innej drużyny.

Bednarka z obecnym pracodawcą wiąże jeszcze trzyletni kontrakt, lecz u piłkarza urodzonego w Słupcy tkwi pragnienie podjęcia się nowego wyzwania.

Niewykluczone, nowym kierunkiem 26-latka będą Włochy. Nie tak dawno pierwsze sygnały zainteresowania wysyłały takie marki, jak Inter Mediolan czy AS Roma. Według wcześniejszych doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, aby zakupić defensora, na stół wystarczy wyłożyć 15 milionów euro.

Southampton chce dokonać wielkich zmian kadrowych przed kolejnym sezonem. W ostatniej kampanii Premier League drużyna Ralpha Hasenhüttla popadła w przeciętność, a w końcówce zmagań była w stanie wygrać raptem jedno na 12 spotkań.

Podczas tegorocznego okienka transferowego zespół wzmocnił już Armel Bella-Kotchap z VfL Bochum, czyli odpowiednik na pozycji Bednarka. Stąd też kwestia przyszłości wychowanka Lecha Poznań zaczyna się klarować.

150 występów, siedem goli i cztery asysty to łączny bilans obrońcy w koszulce „The Saints”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy