Southgate przed meczem z Polską: Lewandowski? Zespół to nie tylko jeden zawodnik

Southgate przed meczem z Polską: Lewandowski? Zespół to nie tylko jeden zawodnik fot. Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The FA

Już dzisiaj Polska zmierzy się z Anglią na wyjeździe. Pytany o nasz zespól Gareth Southgate podkreślał, jak jest jesteśmy groźni.

Paulo Sousa ma za sobą średnio udany debiut w meczu z Węgrami, który zakończył się remisem w stosunku 3:3. W rywalizacji z Andorą momentami także nie wyglądaliśmy najlepiej, ale dzięki skuteczności Roberta Lewandowskiego wygraliśmy 3:0.

Nasz kapitan występ okupił urazem kolana i nie będzie go dzisiaj z drużyną. Do kadry dołączył za to Grzegorz Krychowiak.

W naszym kraju mocno podkreśla się, jak będziemy osłabieni z powodu nieobecności „Lewego”. Nieco inaczej do tej kwestii podchodzi się w Anglii, gdzie mimo braku najlepszego piłkarza na świecie w sezonie 2019/2020, uważa się Polskę za silny zespół. Podobnego zdania jest Gareth Southgate.

– Polska ma nadal kilku doskonałych zawodników i naiwnie byłoby sądzić, że będą mniejszym zagrożeniem – rozpoczął.

– Jeśli zdejmiemy nogę z gazu choćby na jedną minutę, możemy zostać zranieni. Musimy być gotowi na mecz i tak właśnie jest – zaznaczył.

– Lewandowski? Zespół to nie tylko jeden zawodnik i musimy przygotować się na mecz z najwyższej półki. Grałem już wcześniej przeciwko Polsce. Walczą o swoje, są dumnym krajem i mają dobrą drużynę piłkarską. Jest w nich wiele motywacji. Wszyscy wiemy, że jest to kluczowy mecz w naszej grupie – zakończył.

Po raz ostatni graliśmy z „Synami Albionu” w 2013 roku. Wówczas górą była ekipa z Wysp Brytyjskich, która wygrała 2:0. W całej historii starć zwyciężyliśmy tylko raz, w 1973 roku.

Zawody zaplanowano na godzinę 20:45.

***

Reprezentacja Polski: Krychowiak może grać! Tak najprawdopodobniej wyjdziemy na Anglików

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy