Spezia Calcio w kłopotach. Najpierw zakaz transferowy, teraz zakażenia koronawirusem [OFICJALNIE]

Spezia Calcio w kłopotach. Najpierw zakaz transferowy, teraz zakażenia koronawirusem [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Spezia Calcio | Radio Punto Nuovo

Spezia Calcio poinformowała o 11 odnotowanych pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa, a kilka gorzkich słów o członkach drużyny wypowiedział klubowy lekarz.

Gdy z klubu niespodziewanie zaraz po przedłużeniu umowy odszedł Vincenzo Italiano, władze „Aquilotti” miały nadzieję, że to jedynie wypadek przy pracy. Wszak w jego miejsce sprowadzony na ławkę trenerską został Thiago Motta.

Przed kilkoma dniami fatum jednak wróciło. Klub został ukarany zakazem transferowym, który wejdzie w życie pierwszego stycznia 2022 roku. To zaniepokoiło nowozatrudnionego szkoleniowca.

Teraz, jakby tego było mało, w Spezii Calcio z koronawirusem zmaga się 11 osób, z czego większość stanowią piłkarze. W konsekwencji odwołano już dwa zaplanowane sparingi, w których przeciwnikami miały być Maia Alta Obermais i Lecce.

Wisienką na torcie jest krytyka ze strony… własnego lekarza.

– Zapewniliśmy dostęp do pierwszej dawki szczepionki, ale dwóch piłkarzy nie chciało jej przyjąć i utrzymują, że się nie zaszczepią, a z klinicznego punktu widzenia powstało małe skupisko. Na szczęście piłkarze czują się dobrze. Wszystkie kluby przystępują do akcji szczepień – wyjawił Dr Vincenzo Salini.

– Zaszczepieni gracze otrzymali pozytywne wyniki, ponieważ jesteśmy na etapie między pierwszą a drugą dawką. Jeden z dwóch nieszczepionych piłkarzy uzyskał pozytywny wynik, a w przypadku pozostałych, którzy zostali zaszczepieni, upłynęło zbyt mało czasu od przyjęcia pierwszej dawki, aby wytworzyć u nich odporność – uzupełnił.

Spezia Calcio to zespół, który w sezonie 2020/2021 zajął piętnaste miejsce w tabeli Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy